Politseinik suvisel Bråvalla muusikafestivalil külastajale "Ära käperda, politsei valvab" käepaela kinnitamas. Meetmele vaatamata leidis festivalil lisaks käperdamistele aset viis vägistamist. Foto: Izabelle Nordfjell, TT News Agency/Scanpix

Sisserände koomaletõmbamist soovivate rootslaste osakaal on aastaga enam kui kahekordistunud ja kerkinud 60 protsendile, näitab värske uuring.

Samal ajal leiab vaid 13 protsenti vastanutest, et Rootsi peaks võtma vastu rohkem "pagulasi". Alles aasta tagasi oli vastav protsent 31, vahendab Breitbart.

Veelgi enam: ligi 65 protsenti elanikkonnast ei usalda või usaldab vähe valitsuse migratsioonipoliitikat. Kaksteist kuud tagasi oli rahulolematuid 48 protsenti.

Aftonbladet/Inizio uuring viidi läbi 31. augustist 2. septembrini nii tänavu kui mullu.

Aastal 2015 võttis Rootsi vastu kõige rohkem migrante elaniku kohta Euroopas. Kui 2014. aastal saabus riiki ligikaudu 80 000 varjupaigataotlejat, siis 2015. aastal juba 163 000.

2015. aastal, enne kui sisserände tegelik mastaap avalikuks sai, oli vaid 34 protsenti vastanutest seda meelt, et Rootsi peaks võtma vastu vähem varjupaigataotlejaid.

Suurt rolli vastuseisus moslemite massilisele sissevoolule mängib Allahit kummardavate noormeeste komme avalikes paikades ja üritustel kambakesi noori naisterahvaid käperdada. Väikese ülevaate nende suvistest "saavutustest" võib saada siit.