Kaader Terviseameti vaktsiinikampaania videost. Ekraanitõmmis

"Vaktsineerimisest on saanud meie valitsusel ja mingil inimeste rühmal kultus. Me ei pea täitma põhiseadusevastaseid piiranguid. Hetkel kehtib meil valitsuse anarhia ja seda ei tohi vaba ühiskond tolereerida. Põhjendamata, ahistavad, diskrimineerivad ja rahvast lõhestavad piirangud tuleb koheselt lõpetada," kirjutab Saaremaa ettevõtja Andres Kirst väljaandes "Meie Maa".

26. augusti "Meie Maa" avaldas Saaremaa ettevõtja arvamusloo, milles on kokku probleemid vaktsineerimise ja piirangute ümber.

Andres Kirst kirjutab: "26. augustist on valitsus toore jõuga kehtestanud piirangud, mis igal demokraadil ja liberaalil peaks harja punaseks ajama. Konservatiividel on hari juba ammu punane. Mis kõige olulisem – erinevalt varasemast, ei piirata inimesi enam võrdselt, vaid toimub eristamine ja põhjendamatu diskrimineerimine vaktsiinisüsti saamise alusel. Põhjendamatu, sest praeguseks on selgeks saanud, et ka vaktsineeritud inimesed nakatuvad ja nakatavad. Kui pisut analüüsida terviseameti igapäevaseid andmeid, siis järeldub, et süstimata inimestest saavad positiivse testitulemuse ca 6% testitutest ja vaktsineeritutel on see protsent mitu korda suurem. Millise põhjendusega siis eristamine?"

Autor kritiseerib ka maskikohustust, viidates Teadusnõukoja juhi 2020. a. talvel üteldud sõnadele, et maskide kandmisest suurt kasu ei ole (ilmselt viitab autor Delfi otsesaateleToim.).

Kirst tõdeb, et "Vaktsineerimisest on saanud meie valitsusel ja mingil inimeste rühmal kultus – ainus pääsetee koroonast olevat vaktsineerimine ja vaktsineerimata inimesed olevat ohuks ühiskonnale. Nagu juba mainisin, nakatuvad ja nakatavad ka vaktsineeritud. On aeg tõele näkku vaadata ja sellest kultusest üle saada. On aeg lõpetada inimeste sildistamine antivakseriteks! Kui inimene ei julge seda tingimusliku müügiloaga vaktsiini omale vereringesse lasta, siis põhjusega – kes tahaks riskida kahjustuste või surmaga selle nimel, et äkki ta siis koroonasse ei nakatu, mis rohkem kui 99%-l inimestest mingit ohtu ei kujuta?"

Arvamusloo lõpus sedastab autor, et meil kehtib siiski vaktsineerimisvabadus ja on aeg lõpetada nende sildistamine, survestamine ja mõnitamine, kes ei soovi tingimusliku müügiloaga vaktsiini endale lasta manustada ja hoiavad end tervena õigesti toitudes, liikudes ja mõeldes.

"Laske käia ja süstige, kes julgeb ja usub, aga lõpetage nende sildistamine, survestamine ja mõnitamine, kes ei julge ja ei usu, kes hoiavad end tervena õigesti toitudes, liikudes ja mõeldes. Me ei pea täitma põhiseadusevastaseid piiranguid. Hetkel kehtib meil valitsuse anarhia ja seda ei tohi vaba ühiskond tolereerida. Põhjendamata, ahistavad, diskrimineerivad ja rahvast lõhestavad piirangud tuleb koheselt lõpetada," nõuab ettevõtja.

Toimetas René Allik