Temaatilises T-särgis Saksa sots parteikonverentsil hääletussedeleid laiali jagamas. Foto: Scanpix

Angela Merkeli ja Martin Schulzi juhitud Saksamaa põhiparteide läbirääkimised ei jõudnud eilseks tähtajaks eesmärgini, kuid erakonnad on andnud endale kaks päeva armuaega.

Üldvalimistest on möödunud enam kui neli kuud ning Euroopa suurim majandus on jätkuvalt poliitiliselt halvatud, kirjutab Reuters viitega murelikkusele investorite ja partnerriikide seas ning euroalas plaanitavate reformide takerdumise võimalusele.

Deutsche Welle andmetel otsustavad aga koalitsiooni saatuse nagunii Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) lihtliikmed, kes hääletavad pärast kõneluste lõppu posti teel ning ütlevad lihtsalt kas "jah" või "ei".

Kui pärast Saksamaa taasühinemist aastal 1990 oli registreeritud sotse erakonnas ligi miljon, siis tänaseks on neid järele jäänud veidi üle 440 000.

Hääletada lubatakse ka uutel liikmetel – tingimusel, et nad on liitunud erakonnaga enne homset ehk 6. veebruari.

Eriliselt on sotside leeris koalitsiooni suhtes skeptilised nende noorteorganisatsioon ja erakonna skaala vasakleer, kes kardavad oma agenda hägustumist.

Väidetavalt on just koalitsiooni vastased meelitanud erakonda värskeid inimesi, kes aitaksid liitu Merkeliga maha hääletada.