Foto: Scanpix

Saksamaal toimub aktiivne debatt üldise vaktsineerimiskohustuse sisseseadmise seaduslikkuse ja vajaduse üle, üksmeelt ei ole ei koalitsiooniparteide ega ka eetikanõukogu seas, kirjutab Welt.

Käesoleva kuu alguses palusid Saksa liidumaad võtta eetikanõukogul seisukoht üldise vaktsineerimiskohustuse osas. Eelmisel nädalal andis eetikanõukogu välja 20 soovitusega dokumendi, milles oodatud toetust üldisele vaktsineerimiskohustusele pole. 

Eetikanõukogu toob oma dokumendis välja nii osalise (teatud elanikkonna gruppide) kui ka täieliku vaktsineerimiskohustuse poolt- ja vastuargumendid, võtmata ühe või teise suhtes kindlat positsiooni.

Ükski liige igasuguse vaktsineerimiskohustuse vastu polnud. Samas on poliitikutest üldise vaktsineerimiskohustuse pooldajad pettunud, et eetikanõukogu nende soovitut täielikult ei toeta.

Isegi teravamalt väljendub sarnane lõhe ka Saksa koalitsioonipoliitikute seas. 20 parlamendisaadikut koos parlamendi asepresidendi Wolfgang Kubickiga on teinud avalduse, milles väljendavad kindlat vastuseisu vaktsineerimiskohustusele ja teadaolevalt on vastuseisjaid veel.

Toimetas René Allik