Sõjapõgenikud Berliinis 21.03.2022 Foto: Scanpix

Olukorras, kus organiseeritud kuritegevus jahib Ukraina sõjapõgenike seast kaitsetuid naisi, nõuab Saksa politseinike liit raudteejaamades kaitsetsoone, vahendab Welt.

Praegu tegutseb raudteejaamades 650 politseinikku lisaks tavapärastele patrullidele, et kaitsta Ukrainast tulnud naisi ja lapsi inimkaubanduse ja seksuaalvägivalla eest. "Kriminaalid lähenevad kaitsetutele naistele ja lastele väga sihikindlalt juba enne, kui sõjapõgenikel politseiga kontakt tekib," sõnas Andreas Roßkopf, politseinike liidu juht. Seetõttu on hädavajalik organiseerida kiiresti kaitsetsoonid. 

Alates Ukraina sõja algusest on aina enam juhtumeid, kus meesterahvad pakuvad Ukraina naistele nende saabumisel Berliini kahtlasi elu- ja viibimiskohti. Politsei jälgib olukorda ja keelab sellistel meesterahvastel raudteejaamas viibimise. Peamiselt ähvardab pakkumisega kaasa läinud naisi seksuaalne ärakasutamine, prostituudiks sundimine või inimkaubandus. 

Ühtlasi hoiatab ka Europol, et sageli maskeeruvad kriminaalid vabatahtlikeks. "Suurim oht seisneb selles, et kriminaalid pakuvad transporti, tasuta ulualust, tööd või mõnda teist abi ja abivajajad muutuvad nende ohvriteks," kutsub Europol ettevaatlikkusele. Kriminaalid tegutsevad ka piiriületuskohtades, vastuvõtukeskustes ja bussijaamades. 

Toimetas René Allik