Saksa kantsler Angela Merkel (vasakul), Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (keskel) ja Prantsuse president Emmanuel Macron (paremal) on ilmunud tervitama inimesi Mesebergi lossi rõdult käesoleva aasta 19. juunil. Foto: Scanpix

Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindaja Bundestagi välispoliitika komisjonis Petr Bystrom ütles Breitbartile, et Euroopa Liit käitub Brexiti kontekstis Suurbritanniaga nagu kunagine Nõukogude Liidu juhitud Varssavi pakt.

Bystrom tõi esile, kuidas Suurbritannia peaminister Theresa May kais enne tema umbusalduse katset Briti parlamendis Berliinis Saksa kantsler Angela Merkelilt järeleandmisi anumas, "näitas väga selgelt, mis sellest Euroopa Liidust saanud on ning kes asju otsustab."

Ta süüdistas Euroopa Liitu Suurbritannia kasutamiseks teiste liikmesriikide hirmutamiseks, et nood samuti lahkuda ei üritaks.

"Raskustes ja kriisidest räsitud Euroopa Liit käitub nagu Varssavi pakt oma viimastel päevadel," ütles Bystrom.

"Organisatsioon, mis peab hirmutama, ähvardama või isegi karistama oma liikmeid, et hoida neid lahkumast, on määratud hukule."

Samal ajal on Soome parlamendis Põlissoomlasi esindav Ville Tavio hoiatanud, et "föderalistid ähvardavad Euroopa rahvaid ja rahvusriiki."

"Nad loovad uut liiki Nõukogude Liitu, nad loovad uut Natsi-Saksamaa," ütles ta Eduskunnas.

Tavio usub, et soomlased ei olnud Euroopa Liiduga liitumise poolt hääletades sellisest agendast teadlikud.

"ELi globalism on vaid uut moodi fašism," märkis ta, olles juhtinud tähelepanu sellele, kuidas Soome iseseisvusest kõneldes ja rahvusriiki toetades tuleb tunda end vaat et vähemuse esindajana.

Väljavõte istungi protokollist (vt alates 15:44):

Arvoisa puhemies! On mielenkiintoista, että nykyään Suomen poliittisessa keskustelussa välillä tuntuu ihan, että kuuluu jonkinlaiseen vähemmistöön, kun kannattaa Suomen itsenäisyyttä, kun kannattaa suomalaista kansallisvaltiota. [Välihuutoja] Federalistit, Eurooppaa ihannoivat päättäjät, uhkaavat Euroopan kansoja. Federalistit uhkaavat kansallisvaltioita. Federalistit luovat vain uudenlaista Neuvostoliittoa EU:sta. He luovat uudenlaista natsi-Saksaa. [Eduskunnasta: Ohhoh!] EU:n globalismi on vain uudenlaista fasismia, fasismia uudessa muodossa. [Välihuutoja] Vihapuhepoliisi toimii, ja väestö vaihdetaan. Suomen kansa ei äänestänyt tällaisen nykyisenlaisen EU-fasismin puolesta liittyessään EU:hun.

Toimetas Urho Meister

Briti välisminister võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga