Saksa siseminister Nancy Faeser Foto: Scanpix

Energiakriisi, kõrge inflatsiooni ja koos sellega süveneva majanduskriisi tingimustes on märgatavalt tõusnud inimeste rahuolematus valitsusega, mistõttu hoiatab Saksa siseminister Nancy Faeser protestide eest.

"Loomulikult on oht, et need, kes juba koroona ajal näitasid üles oma põlgust demokraatia vastu ja kes olid sealjuures õlg-õla kõrval paremäärmuslastega, üritavad kasutada ära hinnatõusu kui mobiliseerivat teemat," sõnas Faeser Bayerischer Rundfunk vahendusel.

"Demokraatia vaenlased ainult ootavad, et kriisi ära kasutada, et levitada allakäigufantaasiaid, hirmu ja ebakindlust," lisas Faeser ja on seisukohal, et "see ühine nimetaja, mis paremäärmuslasi ja erinevad teisi olukordi koroonademonstratsioonidel sidus, on demokraatia põlgamine ja proov murendada usaldust riigi vastu," kirjutab Süddeutsche Zeitung.

"Me oleme valmis, ka võimalikeks protestideks," lisas Faeser ja manitses, et poliitikud ei tohiks õhutada nende inimeste hirme, keda energiahindade tõus eriti valusalt tabab.

Faeser puudutas võimalike protestide teemat olukorras, kus Inglismaal on kutsutud üles massilisele elektriarvete eest tasumata jätmisele, protesteerides nõnda hinnarekordeid löövate energiahindade vastu. 

Toimetas René Allik