Saksa tervishoiuminister Karl Lauterbach (paremal) ja justiitsminister Marvo Buschmann tänasel pressikonverentsil Foto: Scanpix

Saksa valitsus kinnitas uued koroonapiirangud sügiseks ja talveks, nii lendudel kui ka kaugrongides tuleb kanda näiteks FFP2 maski.

"Ma arvestan selge koroonalainega sügisel," sõnas tervishoiuminister Karl Lauterbach pressikonverentsil. "Nende instrumentidega võime me ettenägematut koroonalainet sügisel ohjes hoida."

Lapsed vanuses 6-14 eluaastat võivad FPP2 maski asemel kanda meditsiinilist maski. Lisaks kaugtranspordile kehtib maskikohustus ka haiglates ja hooldekodudes, viimastes tuleb näidata ette ka negatiivne PCR testi tulemus, vahendab Die Welt.

Liidumaadele antakse reeglite kehtivuse ajal 1. oktoobrist kuni 7. aprillini ka õigused ise kehtestada täiendavaid kaheastmelisi koroonapiiranguid. Esimesse astmesse kuuluvad näiteks maskikohustus rongide ja busside lähiliinidel ja siseruumides, näiteks restoranides ja kohvikutes. 

Ühtlasi võivad liidumaad teha maskikandmisel erandeid inimestele, kes on äsja vaktsineeritud või koroonaviiruse läbi põdenud. 

Teisel astmel on distantsireeglid, maskikohustus välitingimustes ja üritustest osavõtjate arvu piirang siseruumides. 

Valitsuse sõnul üleüldist ühiskonna ja koolide sulgemist ei tule. Liidumaadel on õigus nõuda koolides testide tegemist. Juhul, kui peetakse kontaktõppe jätkumiseks vajalikuks, on liidumaadel õigus kehtestada koolides maskikohustus alates viiendast klassist. 

Ühtlasi otsustas valitsus maksta lisatasu neile, kes hooldekodudes vastutavad vaktsineerimise eest ja Paxlovidi ravi eest nakatunutele. 

Justiitsministri Marco Buschmanni sõnul toimus uute koroonapiirangute väljatöötamine äärmiselt läbipaistvalt. Uued koroonapiirangud saadetakse veel kinnitamiseks parlamendile, kus need koalitsioonifraktsioonide toel 8. septembril kinnitatakse. 

Toimetas René Allik