Saksa majandusminister Robert Habeck Kanadasse suunduvas lennukis Foto: Scanpix

Saksamaal on tõusnud skandaal seigast, et olukorras, kus Saksamaal on nii saabuvatel kui ka väljuvatel lendudel maskikohustus, ei kandnud ei kantsler ega ka majandusminister koos arvukate saatjate ja ajakirjanikega valitsuse lennukis maski.

Kanadasse lennanud Luftwaffe  lennukis oli rohkem kui 80 inimest. Praegused reeglid nõuavad lennukis kas FFP2 maski või meditsiinilise maski kandmist. Valitsuse teatel aga kantsler ja majandusminister koos saatjatega koroonareeglite vastu ei eksinud, vahendab Die Welt

Die Welti küsimusele vastates sõnas valitsuse pressiesindaja, et sõjaväe lennukites maskikohustust ei ole. Kõik reisist osavõtjad peavad näitama ette negatiivse PCR testi. 

Samas andis lennukompanii Lufthansa ajalehele teada, et negatiivne PCR test lennukites maskikohustusest ei päästa, maskikohustus kehtib sõltumata testist. Maski kandmise kohustus on ka kauglendudel ja see kehtib ka lennuki personalile. 

Sama hästi võiks ka tavalendudel inimestelt PCR testi küsida selmet lasta inimestel, sh lastel alates seitsmendast eluaastast, pikalt maskiga lennata. Kirjeldatud Saksa valitsusliikmete käitumine on seda enam silmakirjalik, et valitsusel on plaan kehtestada oktoobrist taas laiaulatuslikum maskikohustus kodanikele.

Toimetas René Allik