Liidukantsler Olaf Scholz Foto: Scanpix

Olaf Scholz, Saksamaa liidukantsler, sõnas parlamendi ees, et vaktsineerimine ei ole eraasi, vahendab Welt.

Scholz sõnas oma esimeses parlamendi ees peetud kõnes valitsuse tegemistest, et pooldab kiiret vaktsineerimiskohustuse kehtestamist täiskasvanutele.

Vaktsineerimise otsus "ei ole otsus, mida ainult endale tehakse ja seetõttu on vaktsineerimiskohustus õige." Vaktsineerimine aitab kaasa edasiste nakatumiste vältimisele ja viiruse piiramisele ning seega "kaitsta 80 miljonit kaaskodanikku," nentis liidukantsler.

"Ma loodan, et toimub kiire ja hea nõupidamine sel teemal koos vastava tulemusega," sõnas kantsler parlamendiliikmetele. "Igal juhul pean mina seda [vaktsineerimiskohustust] vajalikuks ja panustan siin aktiivselt," lisas Scholz.

Scholz möönis Omikroni tüve mõnevõrra tagasihoidlikumat levimist Saksamaal võrreldes teiste riikidega ja see olla "nende kaugeleulatuvate meetmete tulemus, mis me oleme sisse seadnud".

Scholz kaitses ka valitsuse käitumist, et nemad vaktsineerimiskohustuse eelnõud parlamendile ei esita, vaid parlament peab vastava sammu ise tegema, mis oleks näide "demokraatlikust juhtimisest."

Toimetas René Allik