Saksamaa president Joachim Gauck. Foto: Johannes Eisele, AFP/Scanpix

Saksamaa president Joachim Gauck ütles kolmapäeval maailma poliitilise ja ärieliidi kohtumisel Davosis, et rändevoo piiramine on moraalselt ja poliitiliselt vajalik, sest vastasel korral kasvab ühiskonnas toetus populistidele ja ksenofoobidele.

"Sisserände piiramine ei ole ebaeetiline, vaid aitab säilitada ühiskonna heakskiitu," rääkis president Gauck Šveitsi suusakuurordis Davosis maailma poliitilise ja ärieliidi kohtumisel. "Ilma heakskiiduta ei ole ühiskond avatud ega ole valmis põgenikke vastu võtma."

"Sisserände piiramise strateegia on vajalik nii moraalselt kui poliitiliselt, et säilitada riigi funktsioneerimisvõime," jätkas Gauck, kes on endine protestantlik pastor.

Gaucki sõnul erineb sisserände piiramine isolatsioonistrateegiast. President õhutas ka demokraatia pooldajaid migratsiooniteemalist debatti juhtima ja mitte seda ekstremistide hooleks jätma.

"Kui demokraadid ei soovi rääkida sisserände piiramisest, jätavad nad võitlusvälja populistidele ja ksenofoobidele," rõhutas Saksamaa president.

2015. aastal tuli Saksamaale rohkem kui 1,1 miljonit migranti. Aastavahetusel Kölnis ja teistes linnades toimunud ahistamisjuhtumid on aga tunduvalt vähendanud sakslaste usku, et Saksa ühiskond suudab teistest kultuuridest pärit migrantide lõimimisega toime tulla.

Nii president Joachim Gauck kui kantsler Angela Merkel on keeldunud Saksamaa piire sisserändajatele sulgemast.

Loe lähemalt siit.