Äsja Saksamaal Düsseldorfi linnas paigaldatud esimene araabiakeelne tänavasilt ei saanud olla avalikkuse ees kuigi kaua, enne kui see kaeti kinni parempoolsete rahvuslaste grupi poolt, kes võtsid avalikult vastutuse teo eest endale.
Suure islamikogukonnaga Düsseldorfi linna otsus asuda paigaldama ka araabiakeelseid tänavasilte leidis poolehoidu nii riigi moslemite kui ultraliberaalse roheliste partei poolt, kes nägi seda sümbolina Saksamaa kasvavast multikultuursusest, vahendab The Times.
Revolte Rheinlandi nime kandev liikumine jäi araabiakeelsete tänavasiltide osas eriarvamusele ning grupp otsustas araabiakeelse sildi katta teipidega, millele oli peale kirjutatud "Karl Martelli tänav", kirjutab Remix. Tegemist oli ilmselge viitega 8. sajandi kuulsale ristisõdijale, kelle juhitud sõdalased lõid Umaijaadide kalifaadi islami väed Euroopast taganema 732. aastal Tours'i all peetud lahingus Lõuna-Prantsusmaal.
Revolte Rheinland lausus ka avalikus pöördumises, et nende aktsiooni eesmärgiks oli teha kummardus Euroopa suurele ristirüütlile, kes peatas islami "maahõivamise" Euroopas 1300 aastat tagasi. "Kuid erinevalt toonastest aegadest puudub (moslemitel) vajadus teostada meie kodumaale relvastatud invasioon, kuna meie poliitikud on otsustanud vabatahtlikult meie linnad sissetungijatele loovutada," märkis Revolte Rheinland oma deklaratsioonis.
Hiljuti Pew Uuringute keskuse poolt läbi viidud uuringu kohaselt on oodata Euroopa moslemi populatsiooni kolmekordistumist, tõustes praeguselt 25-lt miljonilt 75 miljonini, juhul kui hetkel toimuvad demograafilised trendid peaksid jätkuma.
Toimetas Adrian Bachmann