Karl Lauterbach Foto: Scanpix

Avalikkust eelnevalt teavitamata muudeti järsku viiruse läbipõdenute koroonapassi kehtivusaega kuuelt kuult kolmele, vahendab Welt.

Saksamaal on tekitanud suure kriitikatulva samm, millega ilma eelnevalt avalikkust teavitamata lühendati äkitselt koroonaviiruse läbipõdenute vaktsineerimispassi kehtivusaega kuuelt kuult kolmele kuule.

"Muudatus leidis aset ilma igasuguse poliitilise mõjutamiseta, eranditult uutele teaduslikele teadmistele toetudes, ka ilma suuniseta ministri poolt," kaitses tervishoiuminister Karl Lauterbach otsust. 

Viiruse läbipõdenud kaotasid nüüd kolm kuud ajast, mil nad saaksid osaleda avalikus elus. Minister kutsus kõiki üles oma tervise ja pandeemia kontrolli alla saamise huvides end vaktsineerima. 

Lauterbach on veendunud, et tulevad ka järgmised viirusvariandid, kuna liiga palju inimesi on maailmas veel vaktsineerimata. "Sügisel on meil jälle probleemid," pelgab minister. 

Ühtlasi sõnas Lauterbach Saksa parlamendi eest, et vaktsineerimiskohustuse eesmärk on rahva põhiimmuniseerimine ja et "selles saab loomulikult olema kolm doosi."

Toimetas René Allik