Maskikohustuse vastu protestija Berliinis 26.01.2022 Foto: Scanpix

Protestiks Saksa uue nakkuskaitseseaduse vastu, mis sätestab sügisest ühed Euroopa rangeimad reeglid koroona vastu, jäid täna paljud pensionäride päevakodud suletuks, vahendab Bayerischer Rundfunk.

Ühenduse "Katoliiklik Pensionäride Abi" paljud päevakodud jäid täna suletuks protestiks uue nakkuskaitseseaduse vastu, mis kehtestab muu hulgas maskikohustuse avalikus transpordis ja ka koolides. Aktsioonist võttis osa rohkem kui 100 erinevat kohta.

Homme hääletab Saksa parlament uue nakkuskaitseseaduse üle, tõenäoliselt võetakse see koalitsiooni häältega vastu. Hooldekodudele pannakse uue seadusega peale väga intensiivsed nõuded, nagu näiteks sisenemise kontroll, sertifikaatide ja dokumentide kontrollid. 

Uue seaduse vastu protesteerib ka Saksa raudteeühendus, kelle arvates tuleks maskikohustusest rongides loobuda. Ühendus on seisukohal, et meede on nii töötajate kui ka reisijate suhtes ebaproportsionaalne ja mittevajalik. 

Ühtlasi hoiatab ühendus konfliktide eest reisijate ja personali vahel, kes peavad maskikohustust järgima. Inimesed ei ole nõus enam maski kandma ja konfliktid ei jää tulemata. 

Toimetas René Allik