Saksa sotsialistide kantslerikandidaat Olaf Scholz. Foto: Scanpix

Saksamaa tõenäoline järgmine liidukantsler Olaf Scholz ütles teisipäeval, et toetab üleüldist kohustuslikku vaktsineerimist, vahendab ERR.

Kui veel eelmisel nädalal rääkis Scholz, et vaktsineerimine muutub kohustuslikuks teatud sektorites, siis nüüd oli sõnum juba laiem. Ilmselt tehakse see kohustuslikuks kogu vaktsineeritavale elanikkonnale.

Scholz sõnas ERRi kohaselt, et "me pole suutnud vaktsineerida piisaval hulgal inimesi. Need, kes pole vaktsineeritud, ei saa mõjutatud ainult läbi enda haigestumise, vaid nad tõstavad ka üldist haigla- ja erakorralise meditsiini koormust. Ma toetan seda [üleüldist kohustuslikku vaktsineerimist]."

"Soovime piirata ka eraelulisi kontakte. See tähendab, et vaktsineerimata inimesed saavad kohtuda väga vähestega – kuni kahe inimesega väljaspool enda majapidamist. Seda arutame praegu. Samuti kantakse maske igal pool, ka koolides," ütles Scholz. 

Tulevase kantsleri sõnul on ka oluline inimestele märku anda, et vaktsineerimine ei lõpe ühe või kahe doosiga, liiati kehtestas Euroopa Komisjon vaktsiinipassi kehtivuse ajaks 9 kuud ja selle pikendamiseks tuleb teha tõhustusdoos. 

Toimetas René Allik