Potentsiaalne Itaalia peaminister Matteo Salvini ütles pärast edukaks kujunenud valimisi, et tema unistustes jääks Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ametisse edasi nii lühikeseks ajaks, kui vähegi võimalik.

“Ma tänan Junckerit sõnade eest, mida ta valimiskampaania ajal [populismi vastu] lausus,” ütles Salvini. “Sest mida rohkem ta räägib, seda rohkem hääli me [oma erakonnas Liigas] saame.”

“Lootkem koos, et ta jääb Euroopa Komisjoni presidendiks nii lühikeseks ajaks kui võimalik,” vahendab Salvinit portaal Ansa.it.

Juncker keeldus oma pressiesindaja vahendusel kommentaaridest ega ole teadaolevalt tänaseni antud teemal midagi kostnud.

Küll aga on ta tõotanud mitte kandideerida teiseks ametiajaks, kui praegune tuleval aastal otsa saab.

Daily Expressi andmetel võidakse Junckeri asemele paigutada Euroopa Liidu Brexiti-läbirääkija Michel Barnier, keda peetakse Brüsselis “kompetentseks, tagasihoidlikuks ja lojaalseks.”

Barnier seadis end ise 2014. aastal Euroopa Komisjoni kandidaadina üles, kuid jäi Junckerile alla.

Briti ajakirjanikud mainivad ka praegust Euroopa Komisjoni konkurentsivolinikku Margrethe Vestagerit ja Euroopa Liidu nn välisministrit Federica Mogherinit, kuid siseallikale viidates ka Leedu presidenti Dalia Grybauskaitėt, kes oma “Balti tausta tõttu võiks võibolla ida ja lääne vahele silda ehitada.”

Video: Juncker väljumas autost ja astumas vahelduva eduga piki punast vaipa Itaalia toonase peaministri Paolo Gentiloni, Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski ja eesistujamaa Malta peaministri Joseph Muscati suunas Rooma leppe 60. aastapäeval 2017. aasta 25. märtsil. Foto: Scanpix