Itaalia siseminister ja asepeaminister Matteo Salvini koos oma tütrega. Foto: Scanpix

Itaalia siseminister Matteo Salvini järgib Ungari peaministri Viktor Orbáni eeskuju, rõhutades, et riik, mis impordib perede toetamise asemel migrante, ei jää püsima. "Riik, kus ei sünni lapsi, on määratud surmale," leiab Salvini.

Koalitsioonierakonna Liiga juhi sõnul on kaalul Itaalia traditsioonid, "meie lugu, meie identiteet" – seda olukorras, kus vasakpoolsed õigustavad madalale sündimusele ja ühiskonna vananemisele viidates immigrantide importimist, vahendab Breitbart.

Seda öeldes on Itaalia "populistlik" valitsuspoliitik asunud konservatiivse Kesk-Euroopa, eriti Poola ja Ungari teele, kus pööratakse tõsiselt tähelepanu rahvastikuküsimustele ning piiratakse sisserännet.

Juba enne kevadel toimunud valimisi teatas Ungari peaminister Viktor Orbán, et "lapsed on kõige tähtsamad" ning maa "vajab rohkem lapsi ning mitte migrante".

Pärast valimisvõitu lubas Orbán, et valitsuse prioriteediks on lapsed, ungarlaste tulevik, sündimuse tõus ja ungari rahva kestmajäämine.

Samas on Euroopa suurriikide nagu Inglismaa, Prantsusmaa ja Saksamaa eesotsas lastetud liidrid.

Möödunud aastal kirjutas itaallasest ajakirjanik ja kirjanik Giulio Meotti, et mitte kunagi varem pole Euroopa eesotsas olnud nii palju lastetuid poliitikuid – nad on moodsad, avatud ja multikultuursed ning teavad, et "kõik lõpeb nendega."

"Euroopa on tegemas enesetappu. Või vähemalt on selle liidrid otsustanud enesetapu teha," kirjutab ajalehes The Times Douglas Murray. "Tänasel Euroopal on kasinalt tahtmist end taastoota, enda eest võidelda või isegi vaidluses poolt valida."

Sedasama kirjutab Murray äsja eesti keeles ilmunud raamatus "Euroopa kummaline surm".

Orbán: Ungari vajab rohkem lapsi, mitte migrante

Lastetud poliitikud Euroopat "edasi" juhtimas