Itaalia siseminister Matteo Salvini soovitas immigrantide pärast südant valutaval filminäitlejal Richard Gere'il 160 Itaalia ranniku lähistel merel viibivat migranti oma eralennukiga Hollywoodi lennutada ning oma villadesse majutada.

Euroopas paremat elu otsivate Aafrika migrantide pärast südant valutav Hollywoodi filminäitleja Richard Gere (69) katkestas oma puhkuse Toscanas, et liituda põgenikeorganisatsiooni Open Arms esindajatega Itaalia Lampedusa saarel peetud pressikonverentsil, kus kutsuti Euroopa juhte üles lubama laeva oma sadamasse.

Samuti jagas Gere, kes on tuntud möödunud kümnendite filmidest nagu "Ameerika gigolo" ja "Kaunis naine", rahvusvahelistes vetes viibiva Open Arms'i laeva pardal kaamerate ees pagulastele toitu ja vett, poseeris koos nendega rahvusvahelise meedia jaoks ning kutsus taaskord Euroopa juhte üles leidma immigratsiooniprobleemile lahendust:

"Kõige olulisem on, et nad pääseksid vabasse sadamasse, et nad saaksid laevadelt maale tulla ning seal uut elu alustada."

Massiimmigratsiooni vastane Itaalia siseminister Matteo Salvini keeldus aga laeva Itaalia vetesse lubamast. Vastusena Gere'i üleskutsele pagulased vastu võtta soovitas Salvini tal nad aga hoopis oma eralennukiga Hollywoodi lennutada:

"Me täname heldet miljonäri nõudmiste esitamise eest organisatsiooni Open Arms immigrantide saatuse osas: ta võib viia nad kõik oma eralennukiga Hollywoodi ja majutada oma villadesse."

Peamiselt Põhja-Aafrikast Itaaliasse seilavate pagulaslaevade vastuvõtmisest keeldumine on olnud Salvini üks peamisi poliitilisi lubadusi. Nüüd, kus on juba käimas kuude pikkune valimiskampaania ning õhus on ka ennetähtaegsete parlamendivalimiste võimalus, rõhub Salvini ilmselt senisest veelgi enam oma immigratsioonivastasele retoorikale, mis on muutnud ta Itaalia populaarseimaks poliitikuks.

Hispaania keeldub samuti pagulasi vastu võtmast

Malta lubas vastu võtta 39 migranti, kuid teised Euroopa valitsused on keeldunud ülejäänute maale lubamisest.

Salvini on nimetanud üleskutset migrantide vastuvõtmiseks aga hoopis provokatsiooniks nende poolt, kes ei hooli tegelikult nende eludest. Ühtlasi kutsus ta üles Hispaaniat, kus pagulaslaev on registreeritud, neid vastu võtma. Hispaania ametivõimud on aga sellest keeldunud, nõudes, et laev peab maabuma lähimasse sadamasse.

Salvini ähvardab laeva arestida

Salvini ähvardas ühtlasi laeva arestida, kasutades selleks talle just hiljuti parlamendi poolt antud uusi volitusi. Vastates veel täiendavalt Gere'i kommentaaridele ütles Salvini, et "kindlasti avaldavad talle muljet otsused, mis on langetatud politseijõudude suurendamiseks ning salakaubavedajate ja kriminaalidega võitlemiseks. Itaalia on neid meetmeid juba aastaid oodanud".

Allikas: Bloomberg

Toimetas Martin Vaher.