Silt Salzburgi söögikoha aknal Foto: Scanpix

Tänasest kehtestati Salzburgi liidumaal poodides täiendav vaktsineerimispassi kontroll, vahendab Austria ringhääling (ORF).

3. jaanuarist kehtib Austrias Salzburgi liidumaal ka poodidele kohustus kontrollida kliendi vaktsineerimispassi olemasolu. Sarnane kohustus kehtib juba mõnda aega söögikohtades.

Vaktsineerimata inimesed tohivad Austrias teha sisseoste vaid esmatarbekaupade poodides. Teistes poodides on alates tänasest poe teenindajatel kohustus küsida kliendilt vaktsineerimispassi. Kui pood vaktsineerimispassi ei küsi, on ette nähtud trahv 3600 eurot või arest, kirjutab ORF.

Kaupmehed on sellise meetme peale pahased. "Me ei saa absoluutselt sellest aru. See ju on sama, kui  ma trahvin liikluses autojuhti, kes sõidab liiga kiiresti. Põhimõtteliselt saab pood trahvi teo eest, mille on teinud keegi teine," sõnas Salzburgi kaubanduskoja kõneisik Johann Höflmaier.

Höflmaieri sõnul peaks trahvi tasuma keelatud poodi tulnud vaktsineerimata inimene, mitte pood.

Enamasti hakkavad poed vaktsiinipassi kontrollima kassas. Paljud kauplused peavad kontrolli tegemiseks värbama ka lisapersonali. 

Toimetas René Allik