Elvis Brauer ja Kaja Kallas. Fotokollaaž: Objektiiv

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korraldab neljapäeval, 2. detsembril algusega kell 9.30 Toompeal, Stenbocki maja ees piketi, et väljendada protesti MEM Café represseerimise vastu.

Piketist on oodatud osa võtma kõik inimesed, kes leiavad, et koroonapasside süsteem, mida MEM Café keeldub jõustamast, on sügavalt ebaõiglane ning et ettevõtjatelt on ebaõiglane nõuda vaktsiinipasside alusel inimeste diskrimineerimist.

"Loomulikult korraldame piketi rahumeelselt, aga sõnumi poolest täiesti kompromissitult. Peaminister Kaja Kallase seisukoht, et vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel suure osa ühiskonna liikmete avalikust elust väljatõrjumine on tulnud selleks, et jääda, on absoluutselt vastuvõetamatu ja sellega ei kavatse me mitte kunagi leppida," märkis piketi korraldaja Varro Vooglaid.

Vooglaiu sõnul on ebaõiglane valitsuse poolt kehtestatud apartheidirežiim, mitte see, et MEM Café keeldub andmast end selle režiimi jõustamise teenistusse.

"See ongi sõnum, mille kõlama paneme. Peaminister tahaks mängleva kergusega ära unustada, et koroonapiiranguteks puudub igasugune õigustus olukorras, kus haiglate ülekoormust ei eksisteeri. Aga nagu juba öeldud, meie sellist sügavalt ebanormaalset uut normaalsust omaks ei võta ega ka lepi seda veendumust jagavate inimeste represseerimisega," selgitas SAPTK juhataja.

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ning paluvad ka nende esinemisel hoiduda vägivallast.