"Kristlus on jätnud meile võrratu pärandi. Olen küll sekulaarse vabariigi president, ent võin seda öelda, kuna see on tõde," lausus Sarkozy.

"See pärand, kallid kaasmaalased, kohustab meid. See pärand on võimaulus, ent ennekõike on see kohustus. See pärand kohustab meid mitte üksi selle pärast, et peame selle ka järelulevatele põlvedele edasi andma – see kohustab meid ka ise seda hindama ilma komplekside ja valealandlikkuseta," selgitas Prantsusmaa president.

"Eirata oma kristlikku pärandit tähendab reeta selle maa ajalugu. Kaitsta seda pärandit tähendab kaitsta Prantsusmaa pärandit – see tähendab kaitsta meie identiteedi kõige selgemaid märke. Meenutan tihti Levi-Straussi sõnu, et 'identiteet ei ole patoloogia'."

"Tahaksin öelda, et ilma identiteedita ei ole ka mingit mitmekesisust, et mitmekesisuse allikaks on identiteedid ning et see ei anna tunnistust mitte sulgumisest, vaid pigem usust, et tugev eneseidentiteet võimaldab paremini mõista ka teiste identiteeti ja sellest osa saada. Ent kui inimesed ei usu oma identiteeti, kuidas saavad nad siis uskuda teiste identiteeti ja seda austada?"

Need sõnad meenutavad Sarkozy 2007. aasta presidendikampaanias sageli esinenud sõnavõtte. Presidendiks valimise järgsel ajal, mida on tumestanud Sarkozy teine lahutus ja uuestiabiellumine, süüdistused onupojapoliitikas ja teised tema administratsiooni raputanud skandaalid, ei ole tema sõnavõttudes aga kristluse tähtsust kuigivõrd rõhutatud. Hiljutiste arvamusküsitluste andmetel on Sarkozy toetus langenud 22%-le.

Allikas: LifeSiteNews.com