Keskerakonna esimees Edgar Savisaar. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Keskerakonna juht Edgar Savisaar kutsus eile koalitsiooni kuuluvat Isamaa ja Res Publica Liitu ning opositsioonilisi Vabaerakonda ja Konservatiivset Rahvaerakonda toetama kooseluseaduse kehtetuks tunnistamist.

Tosin Keskerakonna ja EKRE saadikut algatas detsembri keskel kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu. Savisaare hinnangul oleks nii õigusloome kvaliteedi kui parlamendi maine huvides vaja kooseluseadus tühistada ja leida partnerlussuhete reguleerimist soovivatele inimestele muud võimalused. Keskerakond ootab kolme erakonna juhatuselt vastust selle nädala reedeks.

EKRE fraktsiooni juht Martin Helme rõõmustas, et Keskerakond on asunud tõsiselt toetama kooseluseaduse tühistamist. “On märkimisväärne, et Keskerakonna juht on otsustanud avalikult toetada kooseluseaduse kehtetuks tunnistamist. Peame seda Konservatiivne Rahvaerakonna suureks võiduks, et pärast meie pikaajalist selgitustööd hakkavad ka teised poliitilised jõud mõistma, et kooseluseadus on juriidiline praak ega vii Eesti elu edasi,” ütles Helme.

Vabaerakonna juhatuse aseesimees Külliki Kübarsepp aga kutsus Keskerakonda omakorda hääletama Vabaerakonna koostatud paarkonna seaduse poolt, mis peaks kooseluseadust asendades andma samasoolistele paaridele teatud õigused. “Me ei lähe äärmustega kaasa, vaid pakume selget ning toimivat eraldi regulatsiooni samasoolistele paaridele,” rõhutas Kübarsepp.