Europarlamendi president Martin Schulz (ees) Saksamaal sotside konverentsil. Tema taga sammub parteijuht Sigmar Gabriel. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters/Scanpix

Ametist lahkuv Euroopa Parlamendi president Martin Schulz ütles ajakirjanikele, et mõned Brüsseli bürokraadid ei suuda saada aru reaalsusest ja probleemidest, millega inimesed kõikjal Euroopas silmitsi seisavad.

“Mõned inimesed Brüsseli aparaatides on tõepoolest kaugel ja lahus reaalsusest, millega inimesed igapäevaselt rinda pistavad,” vahendab Express.

“Kui sa ainult Brüsselit tähele paned, siis võid sa hakata mõtlema, et Brüsseli-elu ongi Euroopa inimeste reaalsus,” selgitas Schulz.

Ta tunnistas, et Euroopa Liit “tammub paigal”, samal ajal kui populistlike liikumiste kasvav populaarsus on võtnud riikide valitsustelt võimaluse müüa oma rahvastele Euroopa nägemust.

Ühtlasi sedastas Schulz, et Brüssel on alahinnanud kultuurilisi erinevusi Lääne-Euroopa liikmesriikide ja hiljem liitunud Ida-Euroopa nagu Ungari ja Baltimaade vahel.

“Me alahindasime, kuidas need kaks poolt eri suunas olid triivinud,” ütles Schulz. “Lääne kultuurilisi, teaduslikke ja poliitilisi struktuure ei saa üks-ühele üle võtta.”