Seeder ja Helme. Fotokollaaž: Objektiiv

EKRE juhtide kasvav venemeelsus ja kahepalgeline poliitika tekitab ühiskonnas segadust ja on julgeolekuoht Eestile, leiab Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

"EKRE endise esimehe ja praeguse aseesimehe Mart Helme viimase paari aasta erinevad ja vastandlikud sõnumid venekeelsetele elanikele ja eestlastele on olnud korduvad ja süsteemsed ning on teadlik taktika, et sarnaselt Keskerakonnaga suurendada toetust venekeelse elanikkonna hulgas ja samas hoida eestikeelsete rahvuslikult mõtlevad valijate toetust," nendib Seeder avalduses.

Seedri hinnangul on EKREst kujunenud tänaseks suuruselt teine vene erakond Eestis.

"Mart Helme viimased avaldused venekeelses meedias, kus ta sisuliselt kiidab heaks nõukokogudeaegse venestamise läbi massimigratsiooni Eestisse ja annab putinimeelsetele venelastele sõnumi, et tema (EKRE) ei ole Ukraina poolt, on karjuvas vastuolus sellega, mida EKRE juhid räägivad eestikeelses meedias. Isegi Stalnuhhini, Korbi, Kõlvarti, Toomi jt. Keskerakonna vene poliitikute väljaütlemised kahvatuvad Mart Helme venekeelsele elanikkonnale suunatud sõnumite kõrval," märgib Isamaa juht.

"Mart Helme põhjendus, et ta ei vali sõjas poolt ja on rahu poolt, kuna „mõlemad pooled vehivad tuumarelvaga" on demagoogiline ja  selgrootu püüe laveerida kahe teineteist välistava valiku vahel. Lisaks on see ka küüniline vale, sest Ukrainal pole tuumarelva ja ta pole sellega ka „vehkinud", vaid hoopis agressor Venemaa on korduvalt tuumarelvaga ähvardanud ja ohustanud Ukraina rahumeelseid tuumarajatisi," ründab Seeder Helmet.

Seeder arvab, et EKRE saavutas ka "viimase propagandistliku aktsiooniga" oma eesmärgi rääkida erinevat sõnumit eestlastele ja venelastele erinevas meediaruumis.

"Eestikeelses meedias tõttasid EKRE juhid Martin Helme ja Jaak Madison ümber lükkama Mart Helme seisukohti, kes raputas ka ise endale „tuhka pähe" ja niimoodi kinnistati eestikeelses meedias tugevalt rahvuslikku kuvandit aga venekeelses meediaruumis jäi kõlama EKRE räigelt putinlik ja venemeelne sõnum," arvab Seeder.

"Mart Helmest ja EKREst on saanud Edgar Savisaar ja Keskerakond, kes kaaperdatud rahvusliku usalduse on valmis selle Kremlile maha müüma. Selline kahepalgeline ja ühiskonda lõhestav poliitika ning inimeste hullutamine võib EKREle tuua Keskerakonna toetajate hääled (mis ongi juhtunud) aga ei ole Eesti rahvuslikes huvides ja kujuneb perspektiivis tõsiseks julgeolekuohuks," lõpetab Seeder EKRE kritiseerimise.

Toimetas Markus Järvi