Riigikogu liige Siim Kallas. Foto: Wikimedia Commons

Endine peaminister ja eurovolinik Siim Kallas kirjutab, et abielureferendumi loogiliseks jätkuks on abiellumise muutmine kohustuslikuks, lahutuste keelamine ja homoseksuaalsete suhete muutmine kriminaalselt karistatavateks.

Kallas kirjutab Eesti Päevalehes, et ta lihtsalt ei suuda mõista, mis probleemi me peaksime selle rahvaküsitlusega lahendama: "Miks peaks riik abielu reguleerimisega tegelema? Alates 2005ndast aastast on enamik lapsi sündinud väljaspool formaalset abielu. 19. sajandi fanaatikute jaoks on need vallaslapsed."

Rahvahääletuse tagajärjel peaksid loogiliselt järgnema uued sammud, leiab Kallas. "Abiellumine tehakse kohustuslikuks. Lahutused keelatakse. Homoseksuaalsed suhted tehakse kriminaalselt karistatavaks."

Ühtlasi rõhutab ta, et homoseksuaalid ei kao kusagile: "Aastasadu on nad vaatamata usufanaatikute vaenamisele elanud paaridena koos ja elavad ka edaspidi. Ja olla homoseksuaal pole mitte väärtus, vaid bioloogiline nähtus, mida esineb looduses kõikjal."

"Siduda võitlus homoseksualismi vastu eesti rahva kestmisega – see on ikka fantaasia! Pealegi – kas homoseksuaalid tuleks kuidagi eesti rahva hulgast välja arvata?" küsib Kallas.

Toimetas Martin Vaher