Islamiriigi liige 2014. aasta 29. juunil Raqqas lippu ja relva lehvitamas. Foto: Stringer, Reuters/Scanpix

Islamiriik (ISIS, ISIL, IS, Daesh jms) kasutab Saksa sotsiaalmeedias ja sõnumikeskkondades värbajaid, et kaasata džihadistide ridadesse rahulolematuid noori inimese alates vanusest 13 või 14 aastat.

Nagu ütles eile reporteritele luurejuht Hans-Georg Maassen, otsib ISIS järgijaid haavatavate noorte seast, kes pole rahul riigi liidritega ja ühiskonna elukorraldusega.

Maassen tõmbas paralleele Islamiriigi ja kunagiste radikaalsete liikumiste vahele nagu kommunism või Adolf Hitleri natsionaalsotsialistid, vahendab TruNews.

Ka nood üritasid meelitada liituma noori inimesi, kes soovisid mässata oma vanemate ja ühiskonna vastu, ütles Maassen.

Luurejuht tõi näiteks teismelise Saksa-Maroko tüdruku Safia S, keda süüdistatakse politseiniku pussitamises Hannoveri raudteejaamas läinud aasta veebruaris.

Ta mainis ka 12-aastast Saksa-Iraagi poissi, kes püüdis detsembris panna plahvatama kahte lõhkekeha Ludwigshafenis.

Ligikaudu 20 protsenti hinnanguliselt 900st Saksamaalt Süüriasse või Iraaki ISISe ridades sõdima suundunud inimesest on naised – mõned neist alles 13 või 14 aastat vanad.

Maasseni sõnutsi hoiavad võimud silma peal 548 islamistil, keda peetakse julgeolekuriskiks. Saksa seadused ei luba aga neid arreteerida enne, kui nad on sooritanud kuriteo, ütles Maassen.