Mosleminoorukid peksmas omasooiharat ohvrit. Pilt: ekraanitõmmis

Möödunud nädalal sai Belgias kuulsaks video, milles sisserändajate jõuk peksab Belgia Leuveni linnas kahte väidetavalt homoseksuaalset ohvrit. 

Peale peksmist sunnitakse ühte ohvrit vabandama ja lakkuma peksjate jalatseid. Videos on korduvalt kuulda sõna “zemmel”, mida marokolased kasutavad sõimusõnana omasooiharate inimeste kohta, vahendab uudistekanal Remix.

Uudisteportaal Het Laatste Nieuws uuris sündmust lähemalt ja leidis, et noored sisserändajad on moodustanud üle Belgia ulatuva jõuguvõrgustiku, mis nimetavad ennast kas “Kriminaalseks õigluseks” või “Kriminaalseks süsteemiks” ja jõukude eesmärgiks on noorte omasooiharate inimeste jahtimine.

Jõuguliikmete seas on vägivald kõrges hinnas ja grupeeringu Telegrami kanalil on erinevatest vägivallategudest jagatud sadu videosid.

Kriminaalse õigluse Telegrami grupis on 600 osalise ümber, kelle eesmärgiks on noorte omasooiharate inimeste peksmine, selliste rünnakute filmimine ja videote ning piltide jagamine.

Grupis õhutatakse liikmeid lisaks ilmavõrgu kaudu otsima omasooiharaid ja erinevate LGBT-ühenduste liikmeid, kes väärivad osaliste arust läbipeksmist.

Kriminaalse õigluse grupis ei piirduta ainult vägivallaähvardustega, kutsutakse üles isegi omasooiharaid tapma.

Väietavalt on Kriminaalsel õigusel ka Instagrami konto, kuid Telegramis on kõige rohkem liikmeid. 600 liikme poolt on seni jagatud ligikaudu 400 videot ja kõigi keskmes on jõhker vägivald.

Lisaks ilmavõrgust leitud sündmuste piltidele-videotele, leiab sisserändajate vägivallakanalilt veel peale Leuveni ülesvõtteid Belgia Blankenberge’i, Antwerpeni ja Roeselare’i linnadest

Vaatamata jõhkrale vägivallale, ei soovi noored ohvrid rünnakutest rääkida. Het Laatste Niewsil õnnestus siiski ühte ohvrit küsitelda. Noore mehe sõnul aeti neid koos sõbraga taga Antwerpeni Groenplaatsi piirkonnas.

“Meist natuke eemal tänaval seisid kaks meest ja mängis vali muusika. Kui me hakkasime ära minema, hakkasid nad meid äkki taga ajama. Pisut hiljem mind ähvardati Instagramis. Ma olin nõus ähvardajatega kohtuma. Seda ma ei oleks pidanud tegema. Nad ähvardasid mind räigelt. Ma pidin põlvitama ja andeks paluma. Kui ma seda ei oleks teinud, mis siis oleks saanud? Mind oleks jõhkralt pekstud,” rääkis ohver.

Leuveni rünnakut kahe omasooihara noore mehe vastu uurib kohalik prokurör. Ajakirjanduse andmetel Antwerpenis sisserändajate käes kannatanu politseile kaebust esitanud ei ole.

Het Laatste Nieuws jagas ka sisserändajatejõugu videot, kus anonüümset ohvrit sunnitakse põlvitama ja kaks koda ühe rändaja jalatseid lakkuma, peale mida teda lüüakse näkku.

Suur hulk tuntud konservatiive on alates 2015. aastast avaldanud imestust, kuidas ühed ja samad inimesed toetavad nii omasooiharate liikumisi kui moslemite sisserännet. Kuigi moslemite seas leidub omasooiharaid, on tubli 90+ protsenti neist seda meelt, et omasooiharus on surma vääriv patt. 

Toimetas Karol Kallas