Foto: Bigstockphoto

Hiljuti Šveitsis Davoses aset leidnud Maailma Majandusfoorumi kogunemisel deklareeris Sloveenia välisminister Tanja Fajon, et kõik suveräänsed riigid on kohustatud järgima "Maailmakorra" diktaate.

Fajon võttis osa paneeldiskussioonist, mis oli tituleeritud nimega "Globaalne fragmenteerumine" ning selles esitatud küsimusepüstitused moodustasid käesoleva aasta Maailma Majandusfoorumi põhiteema. 

Globalistidest maailmavalitsejate peamiseks murekohaks sellel aastal näis olevat asjaolu, et mitmed riigid on oma poliitilistes otsustes irdumas Maailma Majandusfoorumil etteantud agendast. Eriliselt problemaatiliseks arvati rahvusriikide isepäisust järgimaks koroonapandeemia, kliimamuutuste ning Ukraina sõja osas ette antud programme. 

Tanja Fajon on sotsiaaldemokraatliku partei juht, Euroopa sotsialistide partei liige ning endine Sloveenia rahvasaadik Europarlamendis. 

Twitteris avaldatud säutsus kutsus Fajon üles suurkorporatsioonide esindajate veel suuremale kaasatusele Maailma Majandusfoorumi agendades. 

Hiljuti lõppenud Maailma Majandusfoorumi kogunemine kulges valdavalt sünges meeleolus, kuna maailma riigid ei käitunud foorumi liikmete hinnangul piisavalt koordineeritult ei koroonapandeemia ega rohepöörde küsimustes. Tõsiasja, et Maailma Majandusfoorumi programmist hälbimine on kõikides riikides tingitud valdavalt elanikkonna vastuseisust, foorumil ei kajastatud.  

Toimetas Adrian Bachmann