Foto: Piqsels

Dokumentaalfilmis "Suri ootamatult" esinevad mitmed Ameerika Ühendriikide sõjaväe vilepuhujad, kes on tõsises mures, kuidas sõduritele kohustuslikud Covid-19 vaktsiinisüstid mõjuvad armee võitlusvõimele.

Üheks Stew Petersi meediaettevõttes valminud dokumentaalfilmi "Suri ootamatult" vilepuhujaks on arstikraadiga kolonelleitnant Theresa Long. "15 aasta jooksul, mil ma olen sõdureid ravinud, pole ma näinud sõduritel sellist jada kurnavaid ja tõenäoliselt surmavaid haigusnähte," väidab ta.

Long nimetab haigusnähtudena: infarktid, transitoorsed isheemilised atakid, perikardiit, müokardiit, puperdav süda, südame rütmihäired, erinevate vähkide kiire avaldumine ja areng, mille hulgas on munandivähk, söögitoru vähk, ajukasvajad, seljaaju kasvajad, neuroendokriinsed kasvajad, lümfisõlmede talitlushäired, multiskleroos, kognitiivsed häired, raskekujulised unehäired, immuunsüsteemi nõrgenemine, arusaamatud vereklombid põrna- ja portaalveenides, veresoonte nekroos, maksa talitlushäired, naistel kuutsüklite rütmihäired ja raseduste katkemised.

Ta avaldas samuti arvamust, et viie aasta pärast võib USA armeed ees oodata tõsine sõdurite puudus. 

Filmi "Suri ootamatult" saab vaadata filmi kodulehel ja Odysee platvormil.

Toimetas Karol Kallas