Koroonatesti esitamine piiril. Foto: Bigstockphoto

Edaspidi peavad nii Soome kui Rootsi reisivad eestlased arvestama sellega, et koroonapassist enam ei piisa ja riikidesse sisenemiseks on vajalik ka negatiivne test, kirjutab ERR.

Tõendit negatiivse testitulemuse kohta ei eeldata Soomes riigi kodanikelt, seal alaliselt elavatelt välisriikide kodanikelt ega isikutelt, kes saabuvad riiki möödapääsmatutel perekondlikel või isiklikel põhjustel – kõik teised peavad aga esitama vähem kui 48 tundi vana negatiivse testitulemuse.

Soome valitsuse otsus toob endaga kaasa selle, et Soomes töötavad, kuid Eestis ametlikult elavad inimesed peavad iga kord Soome reisides koroonatesti tegema. Kontroll käivitub Helsingi sadamates ja lennujaamas teisipäeval, 28. detsembril ning on esialgu jõus 16. jaanuarini.

Ka Rootsi valitsus teatas, et kõik riiki sisenevad välismaalased peavad ette näitama negatiivse tulemusega koroonatesti, mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi. Seda tuleb teha samuti alates 28. detsembrist ning nõue kehtib kõigile üle 12-aastastele mittekodanikele ja alalise elamisloata inimestele ka Euroopa Liidust ja teistest Põhjamaadest.

Omikroni variandi tõttu on riiki sisenemisel negatiivse testi esitamise kohustuse kehtestanud juba Portugal, Iirimaa, Küpros, Läti, Itaalia, Kreeka ja Austria.

Toimetas Jaanus Vogelberg