Homoparaadilised mullu Helsingi toomkiriku ees. Tänavu on Soome luteri kirikust saanud aga juba Helsinki Pride'i ametlik partner. Foto: Wikimedia Commons

Soome evangeelne-luterlik kirik on esmakordselt homoseksuaalide suurürituse Helsinki Pride ametlik partner. Homoparaadi toetab ka peapiiskop, vahendab Meie Kirik.

Vastav otsus tehti taevaminemispühal, 30. mail, ning kiriku teate kohaselt toetab seda ka peapiiskop Tapio Luoma. Varasematel aastatel on Helsinki Pride'i homoüritustel aktiivselt osalenud ka Soome luterliku kiriku Helsingi piiskopkond.

Kirikuvalitsuse kantseleiülema Pekka Huokuna sõnul sobib Helsinki Pride'i teema "Avatud kõigile" hästi kokku sellega, et kiriku olemasolu aluseks on kõigile mõeldud sõnum armust, armastusest ja andeksandmisest, ja kirik soovib, et kõik oleksid teretulnud ning et kirikus oleks ruumi kõigile.

Juba tunamullu andis Helsingi luterlik piiskop Irja Askola homoajakirja QX korraldatud geigalal äsja 16-aastaseks saanud Soome poisile Tuure Boeliusele üle Aasta Homo "auhinna", kuna too oli juba kõigest 15-aastaselt "kapist välja" tulnud.

Kiriku kõrge esindaja andis "auhinna" üle vaatamata tõsiasjale, et Soome kriminaalkoodeks käsitleb seksuaalsuhet alla 16-aastase isikuga lapse seksuaalse kuritarvitamisena, mille eest võib määrata kuni 4 aastase vanglakaristuse.

Soome luteri kiriku ja homoparaadi partnerlussuhte kohta loe lähemalt siit.

Toimetas Martin Vaher

Helsingi luterlik piiskop andis 16-aastasele poisile üle Aasta Homo auhinna