Soome välisminister Timo Soini parlamendis ajakirjanikest ümbritsetuna. Foto: Scanpix

Soome välisministrit Timo Soinit võib homme oodata ilmselt läbikukkumisele määratud umbusaldushääletus parlamendis selle eest, et ta osales käesoleva aasta mais Kanadas töövisiidil olles abordivastasel meeleavaldusel, nähtub Postimehes ilmunud uudisest.

Nagu selgub, on poliitikule esitanud etteheite Soome õiguskantsler, kelle sõnutsi viibis "välisminister Soini [Kanadas] esindajana riigist, mille seadusandlus lubab aborti ning mille välis- ja julgeolekupoliitika teeb tööd seksuaal- ja paljunemisõiguste edendamiseks," kirjutab Postimees.

"Paljunemisõiguste" ja "naiste valiku" all peetakse peavoolumeedias ja -poliitikas silmas õigust surmata sündimata lapsi.

Soome riigimeedia Yle ülevaatest selgub siiski, et Soini ei marssinud meeleavaldusel, vaid käis õhtul vastu seda koos kaasusklikega palvekoosolekul, mis leidis aset vabas õhus.

Soini ütles teda Soomes tabanud kriitikat pareerides, et inimesed oleksid ilmselt sallivamad, kui palvekoosolek oleks toimunud suletud uste taga. Ta lisas, et sallivus paistab kahanevat, kui asjad toimivad avalikult.

Poliitik rõhutas, et on juba aastakümneid uskunud, et inimelu on püha ja puutumatu alates emaihust kuni hauani, ning et ta on alati surmakultuurile vastu olnud.

"Ma ei häbene seda ei nüüd ega iialgi," kinnitas Soini.