Foto: Hippopx

Ameerika Ühendriikides on nii poiss- kui tüdrukskaudid loobunud loomuliku soo piirangutest ja mõlemad võtavad vastu vastassoost lapsi, kes arvavad, et nende sugu on midagi muud kui kaasa sündinud. Mis omakorda on põhjustanud terava konkurentsi liikmete pärast ja kohtulahingu.

BBC kajastab kohtulahingut, mis puhkes peale seda, kui poissskaudid (Boy Scouts) jätsid oma ametlikust organisatsiooni nimest välja sõna "poiss" ja lubavad organisatsiooniga ühineda ka tüdrukutel.

Ameerika poissskautide poolt poolt käivitatud värbamiskampaania on tüdrukskautidele osutunud äärmiselt kahjulikuks, väidavad viimase organisatsiooni juristid kohtudokumentides. "Rikkumine" seisneb väidetavalt selles, et paljud tüdrukute vanemad on saatnud eksikombel oma lapsed poissskautide juurde, mõeldes samas, et tegemist on tüdrukskautidega. Vastusena süüdistavad poissskaudid tüdrukskaute, et need on alustanud "maismaasõda".

Möödunud aasta novembris palusid poissskautide juristid kohtult tüdrukskautide esitatud kaebust arutamisele mitte võtta kinnitades, et neil on õigus kasutada tüdrukute värbamiseks ainult sõnu "skaut" või "skautimine".

Jõuluõhtul New Yorki Manhattani kohtule esitatud dokumentides kirjeldavad tüdrukskaudid poissskautide uusi värbamismaterjale nende organisatsioonile "suurt kahju tekitavatena", mis on lapsevanemate seas põhjustanud "plahvatuslikult suurenenud segaduse".

"Poissskautide rikkumise tulemusena … oleme me seisnud silmitsi määratu segaduse ja eksimustega vahe tegemises poiss- ja tüdrukskautide vahel," seisab kohtupaberites.

"Vasuses väidavad poissskaudid, et sellised väited pole mitte ainult ebatäpsed – millele pole seni esitatud ühtegi õiguslikult põhjendatud näidet –, vaid sellised süüdistused on pelutavad ka 120 000 tüdruku ja noore naise jaoks, kes on ühinenud Skaudikutsikate (Cub Scouts) või Ameerika Poissskautidega (Scouts BSA)," jätkab BBC.

Skauditüli on pälvinud ka feministliku organistasiooni Naiste Vabastamise Rinde (Women's Liberation Front; WoLF) tähelepanu, mis säutsus: "Tüdrukskautide poolt on tegemist veidra ettevõtmisega, kuna nad ise on ennast tüdrukutena tundvaid poisse võtnud vastu aastaid."

Tüdrukskautide internetikeskkonnast leiab, et organisatsioon on poisse, kes tahavad elada tüdrukutena, võtnud vastu vähemalt alates 2012. aastast.

Lehekülje korduma kippuvate küsimuste rubriigis kirjutatakse: 

Milline on tüdrukskautide positsioon transsooliste noorte teenimise osas?

Tüdrukskaudid on uhked, et nad on üks väljapaistvamaid tüdrukutest tulevasi juhte kasvatavaid organisatsioone. Transsooliste liikmete vastuvõtmist käsitletakse kaasusepõhiselt, seades esikohale lapse ja puutuva üksuse/grupi heaolu ning huvid. Kui last tunnistatakse pere ja kooli/kogukonna poolt tüdrukuna, siis Tüdrukskaudid on organisatsioon, mis on valmis teda teenima, pakkudes keskkonda, mis on turvaline nii emotsionaalselt kui füüsiliselt.

2015. aastal kirjutas üks tüdrukskautide tüdrukute juhtekspert Andrea Bastiani Archibald organistasiooni blogis:

Meie missioon on julgete, enesekindlate ja tugeva iseloomuga tüdrukute, kes teevad maailma paremaks, kasvatamine. See laieneb kõigile meie liikmetele ja meil on käivitatud programm, mille kaudu arendatakse erinevuse ja sallivuse edendamiseks vajalikke tüdrukute juhtimisoskuseid.

Toimetas Karol Kallas