Eesti Päevalehe/Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald. Foto: Scanpix

Urmo Soonvald eitab võimalikku infooperatsiooni seoses väidetavate nn Prigožini paberite avalikustamisega.

Riigikogu liige Jaak Valge lahkas oma ERR-i arvamusloos põhjalikult enne valimisi tekkinud olukorda, kus Eesti Päevaleht/Delfi vahendas Politicos ilmunud süüdistusi EKRE koostööst Vene oligarhi Jevgeni Prigožiniga. Valge tõi asjaolude valguses välja süüdistuste alusetuse ja fabritseerituse. Eesti Päevalehe/Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ei leia oma vastusloos Jaak Valgele, et Eesti Päevaleht/Delfi oleks midagi valesti teinud. 

„Kes vähegi on [Politico] artiklit lugenud, saab aru, et tegu on erakordselt põhjaliku, detailse ja kontrollitud uurimistööga, mille ettevalmistamine võttis kuid. On täiesti põhjendamatu ja ekslik väita, et lugu Prigožini kuritegelikust tegevusest ja plaanidest tehti Eestit silmas pidades ja meie valimisteks ajastades," väidab Soonvald ja eitab Valge osundatud võimalusele, et nii Politico artikkel kui ka Eesti Päevalehe/Delfi kajastus avaldati teadlikult vahetult enne valimisi, mille puhul oli ilmselgelt ette näha, et see mõjutab konservatiivide valimistulemusi. 

Oma vastuses Valgele ei selgita Soonvald, miks pole originaaldokumente siiani Jaak Valgele antud, kuigi neid on meediamajalt korduvalt küsitud. Küll aga kirjutab Soonvald, et dokumentide detailsus on see, mis nende ehtsust kinnitab: „Mis kinnitab dokumentide ehtsust, on dokumentide detailsus, kooskõla sarnaste dokumentidega". Samas ei too Soonvald välja, milliseid teisi dokumente ta silmas peab. 

„Aastaid on [EKRE poolt] külvatud Eesti- ja eestlaste vastast vaenu, umbusku, mängitud Venemaale sobiliku retoorika ja sõnastusega, on püütud maineliselt purustada Eestile olulisi inimesi ja institutsioone," väidab Soonvald ja eitab selgelt Eesti Päevalehe/Delfi poolt avaldatu mõju EKRE valimistulemustele. 

Toimetas René Allik