Vaktsineerimine. Foto: Bigstockphoto

Advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaadi Pirkko-Liis Harkmaa Postimehele ja Äripäeva raadiole antud kommentaaride kohaselt ei saa Eestis tööandja töötajale vaktsineerimist peale sundida, vahendab Sorainen.

Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik, mistõttu selleks, et vaktsineerimine muuta üldiselt või teatud tegevusalal töötavate töötajate jaoks kohustuslikuks, tuleks vaktsineerimisnõue või -kohustus sätestada seadusega.

,,See on iga töötaja südametunnistuse asi, kas ta tahab end vaktsineerida,” märkis Harkmaa Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis. Lisaks selgitas Harkmaa, mismoodi peaks tööandja sellises olukorras käituma.

,,Vaktsineerimise puhul on tegemist meditsiinilise protseduuriga, mis omakorda tähendab sekkumist inimese kehalise enesemääramise õigusesse, mis on aga eraelu puutumatuse raames põhiseadusega kaitstud,” selgitas Harkmaa Postimehele. Ta lisas, et eraelu puutumatuse riive on üldjuhul võimalik vaid olukorras, kus see on seadusega lubatud.

Vaktsineerimisest keelduja vallandamine on õiguslikult küsitav ja peaks olema kõige viimane meede, märkis Harkmaa Postimehele. ,,Põhjuseks jällegi see, et Eesti Vabariigis on vaktsineerimine vabatahtlik ning võib viia töötaja diskrimineerimiseni,” lausus Harkmaa.

Toimetas Jaanus Vogelberg