Puerto Ricos protestitakse "Donald Trampi" rassistliku, homofoobse, misogüünse jms poliitika vastu. Foto: Scanpix

The Washington Free Beaconi andmetel on USA presidendi Donald Trumpi töö takistamiseks eraldatud erakordselt palju “progressiivset ja liberaalset” raha.

Nii on Washingtonis baseeruv progressiivne ühiskondliku liikumise organiseerimisele orienteeritud rühmitus The Centre for Community Change olnud kaasatud Trumpi ja üldisemalt vabariiklaste vastasesse tegevusse nii enne kui pärast presidendivalimisi.

2015. aastal esitatud maksuandmete valguses sai The Centre for Community Change muuhulgas 3 000 000 dollarit W.K.Kelloggi fondilt, 2 350 000 dollarit Fordi fondilt ning 1 750 000 dollarit George Sorose Avatud Ühiskonna fondilt.

Lisaks sai liberaalseid annetusi ka grupi haruorganisatsioon The Centre for Community Change Action, muuhulgas ühelt teiselt Sorose mõttekojalt Open Society Policy Centre (1 475 000 dollarit).

Centre for Community Change Actioni tegevjuht Deepak Bhargava istub George Sorose Avatud Ühiskonna fondi nõukogus.

Pärast artikli ilmumist on Ford Motor Company võtnud ühendust The Washington Free Beaconi toimetusega selgitamaks, et kuigi Fordi fondi asutasid Fordi perekonna liikmed, et ole autotootja sellega enam seotud.

Lekkinud dokumendid näitavad Sorose suuri kulutusi mõjutamaks valimisi Euroopas