George Soros on sügavalt mures olukorra pärast Ungaris. Foto: Scanpix

Avatud piiride aktivist George Soros on läinud lausrünnakule oma kunagise kodumaa Ungari valitsuse vastu, kes uurib parasjagu erinevate küsitluste abil rahva arvamust miljardäri rolli kohta Euroopa migratsioonikriisis.

Nagu kirjeldab hetkeolukorda Ungari avaliku diplomaatia riigisekretär dr Zoltán Kovács, on "George Soros ulatusliku kampaania raames isiklikult liitunud debatiga Euroopa migratsiooniküsimuste tuleviku küsimuses, käivitades meedias rahvusvahelise ja Ungarit puudutava välksõja."

Muuhulgas edastas Soros läinud nädalal Ungari suurima televõrgustiku RTL Klubi vahendusel videosõnumi, milles väljendas Ungari pärast "tõelist muret," vahendab Breitbart.

Samal ajal andis Avatud Ühiskonna Fondi kõneisik Ungaris Csaba Csontos teada, et "Briti keskpanga murdnud mees" on käivitamas ajakirjanduses laiapõhjalist "vastukampaaniat" eesmärgiga rääkida ungarlastele "tõtt."

Ühtlasi andis Soros eelmisel nädalal intervjuud Ungari valitsuse vastu meelestatud portaalile 168óra ning Briti majanduslehele Financial Times.

Meediakampaania põhieesmärk on veenda ungarlasi, et süüdistused, nagu üritaks Soros koostöös Euroopa Liiduga kontinenti ühtlaselt migrantidega üle ujutada, ei vasta tõele.

Dr Kovácsi silmis on naeruväärne väita, nagu oleks valitsuse konsultatsioonid ehitatud "eksitavale väitele, et Sorose plaani alusel võtaks Euroopa vastu miljon migrant aastas.

Soros ja Avatud Ühiskond väidavad, et see pole tõsi, sest – pange nüüd tähele – kuigi ta tegi aastal 2015 ettepaneku ühe miljoni osas, redigeeris ta numbri hiljem "ainult 300 000" peale.

Heakene küll, kuidas oleks nulliga?"

Ungari valitsusametniku hinnangul on "kaotanud usutavuse Sorose ja tema surrogaatide järjepidev eitamine, nagu surutaks Brüsselis läbi immigratsioonimeelset agendat."

Sest "vaid mõned päevad enne läinud nädalal Euroopa Parlamendis toimunud hääletust Dublini määruse revideerimise ja migrantide Euroopa Liidus ümberpaigutamise kiirendamise üle avaldas ettepaneku esitanud rootslannast europarlamendi liige [Cecilia Wikström] Twitteris foto endast ja Sorosest pealkirjaga, et neil oli "viljakas arutelu".

Wikströmi nimi figureerib juhtumisi ka lekkinud loetelus Sorose "usaldusväärsetest liitlastest" Euroopa Parlamendis, mille tellijaks oli [Avatud Ühiskonna Fond]."

Kovács kinnitas, et "Ungari valitsus ei tagane.

Me kavatseme kutsuda kõiki üles tugevdama piire ja piirama rangelt sisserännet, ning me kavatseme kaitsta nii Ungari kui teiste Euroopa Liidu liikmesriikide õigusi ise otsustada, kes meie maades elada võivad, sest kaalul on Euroopa tulevik."

Pärast "viljakat arutelu". Cecilia Wikström (vasakul) ja George Soros Brüsselis. Foto: Twitter