George Soros kõnelemas 2011. aastal Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga foorumil eurotsooni uutest kasvuvõimalustest. Foto: Foto: Manuel Balce Ceneta, AP/Scanpix

Visegrádi riigid koostavad ettepanekuid võimu tagasi võtmiseks Euroopa Liidu institutsioonidelt riikide valitsustele ning on tõmmanud endale kaela globalisti ja miljardäri George Sorose valitsusväliste organisatsioonide rünnaku.

EurActivi andmetel valmistavad Poola, Ungari, Slovakkia ja Tšehhi ette ühisteksti Rooma deklaratsiooni jaoks, mis avalikustatakse märtsis Rooma leppe 60. aastapäeva puhul, vahendab Breitbart.

Poola võimuerakonna Õigus ja Õiglus liider Jarosław Kaczyński usub, et Euroopa Liidu eksisammud migrandikriisis võivad "likvideerida kristlusest välja kasvanud tsivilisatsiooni" Euroopas.

Ühtlasi näeb ta Brexitis võimalust suruda leppe osas läbi muudatused, mis "tugevdaksid rahvusriike ning kärbiksid [Euroopa] Liidu jurisdiktsiooni."

Ungari peaminister Viktor Orbán on aga lubanud olla liidriks "kultuurilisele vasturevolutsioonile" Euroopas.

EurActivi andmetel on Poola Stefan Batory Fondi Avatud Euroopa programmi direktor Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz kurtnud, et "liikmesriikide suveräänsuse tugevdamine kahjustaks Poola positsiooni Euroopas."

Stefan Batory Fondi asutas George Soros ning seda rahastab tema Avatud Ühiskonna Fond.

Samal ajal on Ungari Kesk-Euroopa Ülikooli külalisprofessor Róbert Csehi väitnud, et "enamikel juhtudest võib [Euroopa Liidu probleemides] süüdistada valitsustevahelisi institutsioone ja liikmesriike." Csehi soovitab Orbánil üritada ehitada koalitsiooni Euroopa Ülemkogu raames, kui ta Euroopa Liidu otsustusprotsessiga rahul pole.

Ka Kesk-Euroopa Ülikooli on asutanud George Soros.