Kauaaegset sotsi Tõnu Intsi kahtlustatakse seksi ostmises 15-aastaselt poisilt. Foto: Scanpix

Politsei kahtlustab ligi 29 aastat sotside ridades tegutsenud Tõnu Intsi seksi ostmises alaealiselt poisilt. Skandaali sattunud Ints otsustas eile parteist lahkuda, vahendab Eesti Ekspress.

Intsi sõnul oli tema erakonnast lahkumise ning ühtlasi juhatusest välja arvamise taga "üks sügavalt isiklik asi". Ühtlasi põhjendas ta lahkumist üldise depressiooni ja kasvanud tööhulgaga. Ka partei peasekretäri Rannar Vassiljevi sõnul põhjendas Ints erakonnast välja astumist isikliku probleemiga.

Ekspressile tunnistas aga Ints, et oli hiljuti tõepoolest politsei huviorbiiti sattunud. Ekspressi andmetel olevat ta jäänud vahele seksi ostmisega 15-aastaselt noormehelt. Seda, kas asi on seotud seksuaalkuriteoga, ei olevat Intsul aga võimalik kommenteerida ning seda, mis edasi saab ta "täpselt ei tea". Hetkel on ta aga siirdunud haiguslehele.

Kuigi Eestis on lubatud astuda seksuaalsuhetesse alates 14. eluaastast on aga seksi ostmine alaealiselt siiski kriminaalkorras karistatav kuni kolme aastase vangistusega.

Igapäevaselt juhib Ints Johannes Mihkelsoni koolitus- ja arenduskeskust, mis tegeleb muuhulgas pagulaste ja noorte abistamisega.

Toimetas Martin Vaher