Portugali katoliiklasest president Anibal Cavaco Silva seisab raske otsuse ees, sest teda survestatakse kuulutama välja sotsialistide ja kommunistide poolt läbi surutud seadusemuudatusi, mis on talle moraalselt vastuvõetamatud.

Portugali parlament, kus sotsialistid ja kommunistid on enamuses, võttis vastu seadusemuudatused, millega muudetakse abordi tegemine lihtsamaks ja antakse homoseksuaalidele lapsendamise õigus. Seadusemuudatuste jõustumiseks peab president need välja kuulutama.

Novembris ametisse asunud sotsialistide valitsus eesotsas peaminister Antonio Costaga peab homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmist üheks oma prioriteediks. Samuti seisab peaminister selle eest, et aborti saaks teha riigi kulul ning et abordiotsuse langetamise eel ei peaks läbima nõustamist.

Kui sotsialistide valitsus koalitsioonis kommunistide ja teiste vasakpoolsete parteidega võttis jaanuaris vastu mainitud sisuga seadusemuudatused, pani president Anibal Cavaco Silva neile omalt poolt veto ehk keeldus seadusemuudatusi välja kuulutamast. Eelmisel nädalal võeti aga seadusemuudatused peaminister Costa eestvedamisel uuesti vastu, sel korral koos presidendi vetost möödaminemiseks tarvilike lisahäältega.

President Cavaco Silva põhjendas oma vetot, pöördudes parlamendi liikmete poole ja paludes neil mõelda pigem laste õigustele ja huvidele kui erinevast ja samast soost paaride võrdsusele. Samuti kutsus ta üles pidama niivõrd tundlikul teemal avalikku arutelu.

Peaminister Antonio Costa juhitud sotsialistid said viimastel parlamendivalimistel tegelikult vähem hääli kui 2011. aastast Portugali valitsenud Pedro Passos Coelho juhitud paremtsentristlik koalitsioon, kuid vasakpoolsed jõud liitusid endise peaministri ebapopulaarse kasinuspoliitika vastu ja saavutasid ülekaalu.

2014. aastal tõrjus parlamendi konservatiivsemalt meelestatud enamus tagasi püüdluse anda homoseksuaalsetele paaridele lapsendamise õigus, olgugi et selleks ajaks oli juba seadustatud üksikisikute lapsendamise õigus sõltumata lapsendajate seksuaalsest enesemääratlusest.

President Cavaco Silva peaks seadusemuudatused lähipäevil alla kirjutama. Ent kuivõrd tema ametiaeg lõppeb juba kevadel, spekuleeritakse võimaluse üle, et ta astub moraalselt vastuvõetamatute seadusemuudatuste väljakuulutamise vältimiseks ametist tagasi.

Allikas: LifeSiteNews.com