Lauri Läänemets. Foto: kuvatõmmis

"Tulge aidake meil tasakaalustada Reformierakonna juhitud Eestit ja kaitsta kõigi meie inimeste toimetulekut, olgu selleks siis suurpered, üksikvanemad või pensionärid, ettevõtjad, meditsiinitöötajad või tudengid, kes homme Eesti edulugu jätkavad," kirjutab sotsialistide esimees Lauri Läänemets ERRis.

Läänemetsa hinnangul räägib poliittehnoloogide jaoks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Keskerakonna ja Isamaa koalitsiooni taastamise kasuks üks argument. "Nimelt kui lendav tsirkus jälle kokku pannakse, siis täidetakse meie inforuum taas mõttetu lärmi ja lõputute skandaalidega ning seetõttu jääb vähem ruumi päris probleemidele, millega Eesti inimesed sügisest silmitsi seisavad," leiab sotsialistide juht.

Samas tunnistab Läänemets, et sotsialistide jaoks polnud valituskõnelustele minemine sugugi iseenesestmõistetav otsus või suurepärane võimalus, sest valimistele eelnevad kuud tulevad inimeste toimetuleku ja riigi julgeoleku mõttes erakordselt keerulised.

Läänemets on ühtlasi veendunud, et sotsialistide koalitsioonikõnelustesse astumist eeldasid mitte ainult kitsalt sotsialistide valijad, vaid riik ja ühiskond laiemalt.

"Tulge aidake meil tasakaalustada Reformierakonna juhitud Eestit ja kaitsta kõigi meie inimeste toimetulekut, olgu selleks siis suurpered, üksikvanemad või pensionärid, ettevõtjad, meditsiinitöötajad või tudengid, kes homme Eesti edulugu jätkavad," kutsub juhtivsotsialist oma artiklis inimesi üles.

Toimetas Markus Järvi