Sotside üldkogul valiti erakonna uueks juhiks Lauri Läänemets. Foto: ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) üldkogu valis laupäeval erakonna uueks esimeheks Lauri Läänemetsa. Läänemetsa poolt andis hääle 234 saadikut ning tema konkurent Riina Sikkut pälvis 197 häält. Sotside uue juhi ambitsiooniks on muuta erakond peaministriparteiks.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia majas peetud üldkogul koha peal antud 291 häälest sai Läänemets 156 ning Sikkut 133, kaks sedelit olid kehtetud. Interneti vahendusel osalenute e-hääletuse võitis samuti Läänemets, kes sai 78 e-häält Sikkuti 64 vastu, vahendab ERR.

Läänemets esitas enda poolt erakonna peasekretäri kandidaadiks riigikogu liikme Eduard Odinetsi, kelle üldkogu ka kinnitas. Erakonna senine peasekretär oli Rannar Vassiljev.  

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimeesteks valiti Sikkut, Võru linnapea Anti Allas, Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer ning juba varasemalt samal kohal tegutsenud riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees ja Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt.

Volikogu valis Marju Lauristini erakonna auesimeheks. Lauristin on erakonna asutajaliige ja kunagine esimees.

Viimased kaks ja pool aastat erakonda juhtinud Indrek Saar otsustas uueks ametiajaks mitte kandideerida ning andis sellest teada 19. oktoobril pärast kohalikke valimisi.

Läänemets: sotsidest saagu peaministripartei

Sotsiaaldemokraatide uus esimees Läänemets seadis oma võitjakõnes eesmärgiks saavutada valimistel selline toetus, et tema erakonnast saaks peaministripartei.

"Erakond, kes on Eesti riigi loonud, seda eksiilis hoidnud ja uuesti üles ehitanud, ei tohi olla midagi vähemat kui peaministripartei," ütles Läänemets.

Tema kinnitusel peab Eesti uus lugu olema sotsiaaldemokraatlik, vahendas erakonna pressiteenistus.

Toimetas Martin Vaher