Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Indrek Saar. Foto: Wikimedia Commons

Koalitsioon on leidnud üksmeele, milline saab olema abielu puudutava rahvahääletuse küsimus. Sotsidel on aga plaan, et kui eelnõu jõuab riigikokku, siis esitavad nad sedavõrd palju parandusettepanekuid, et eelnõu üldse menetleda ei saaks, vahendab ERR.

ERR-ile teadaolevalt plaanitakse kevadesse planeeritud abielu teemalisel rahvaküsitlusel küsida: "Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?"

"See on ütleme üsna lähedal sellele, mis meil paberi peale on jõudnud ja mille me oleme eelnevalt läbi rääkinud õiguskantsleriga. Seal on veel mõningaid väikseid nüansse, mis on tegelikult vaja veel üle käia," kinnitas EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme.

Peaminister Jüri Ratas märkis, et abielureferendumi mõte on küsida, kas Eesti inimesed toetavad perekonnaseaduses kirjas olevat põhimõtet, et abielu on mehe ja naise vahel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles, et tema jaoks ei ole aga vahet, milline sõnastus küsimusel lõpuks tuleb, sest lõppkokkuvõttes olevat sellise referendumi tegemine ühiskonna jaoks igal juhul vale tee.

"Sotsiaaldemokraadid kindlasti parlamendierakonnana kasutavad kindlasti kõiki vahendeid selleks, et see otsus seisma panna," rääkis Saar.

Saare sõnul kavatsevad sotsiaaldemokraadid teha riigikogus rahvahääletuse otsuse eelnõule nii palju muudatusettepanekuid, et eelnõu poleks tegelikkuses võimalik üldse menetleda ehk riigikogu ei saaks rahvahääletuse korraldamist otsustada.

Toimetas Martin Vaher