Jevgeni Ossinovski. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Valitsuse pressikonverentsil puhkes ministrite Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski vahel sõnasõda küsimuses, kas sotsid survestasid IRL-i saadikuid kooseluseaduse rakendussätete poolt hääletama, seades selle Euroopa Kontrollikoja liikme kohta sooviva Juhan Partsi toetamise tingimuseks. Ossinovski sõnul on see argumendiks, kui Euroopasse tööle sooviv kandidaat jagab "tänapäevaseid euroopalikke väärtusi".

IRL-i esimehe ja sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna väitel olevat sotsiaaldemokraadid seadnud Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja kohta sooviva Juhan Partsi (IRL) toetamise tingimuseks kooseluseaduse rakendusaktide poolt hääletamise. "Kultuuri, mis hakkab puudutama riigikogu liimetelt väljapressimist, ähvardamiskultuuri, ei pea me vastuvõetavaks," oli IRL-i esimees resoluutne.

Tsahkna lisas, et tema erakonnakaaslased ja riigikogu liikmed Siim Valmar Kiisler ja Raivo Aeg on valmis sel teemal kommentaare andma ja välja tooma, kes sotsiaaldemokraatidest käis nende juures neid tingimusi ja sisuliselt ähvardusi esitamas.

Sotsiaaldemokraatide juht ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski lükkas ümber jutud ähvardamisest, kuid tunnistas, et sotside seisukohast anti IRL-i liikmetele teada. "See [ähvardamine] loomulikult ei vasta tõele. Küll aga on mõistagi argument, mida sotsiaaldemokraadid on kaalunud see, kas konkreetne isik jagab ikka tänapäevaseid euroopalikke väärtusi. Eilne hääletus näitas selgelt, et tal [Juhan Partsil] on teistsugune nägemus. Mõistagi andsime IRL-ile sellest teada, et see on probleem," ütles Ossinovski.

Parlamendisaadik ja endine kaitsepolitsei juht Raivo Aeg (IRL) kinnitas Postimehe vahendusel, et Heljo Pikhof (SDE) andis talle signaali, et kui IRL kukutab läbi kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise, siis ei pääse Juhan Parts kontrollikotta. "Istusin Heljo Pikhofiga riigikogu kohvikus. Istusime teine teisel pool lauda ja jutt oli selline, et kui IRL kukutab läbi rakendusseaduse vastu võtmise, sellisel juhul blokeeritakse ära Partsi siirdumine kontrollikotta," rääkis Raivo Aeg.

Loe lähemalt siitsiit ja siit.