„Meil ei ole mõtet teha illusioone sellest, kus me tänasel päeval oleme," märkis reservohvitser Sten Allik oma kõnes meeleavaldusel perede eest. „See, mis toimub, on sõda. Sõda loomulikkuse ja ebaloomulikkuse vahel. Sõda pühaduse ja rüveduse vahel. Ja sõda meie jätkumise või lõppemise vahel."

Selle sõja kaevikujooned jooksevad läbi meie igaühe südameist ja siin ei ole muud võimalust, kui poolt valida, tõdes aastakümneid riiki teeninud reservkolonelleitnant. „Ei saa teha kompromisse pühaduse ja mittepühaduse vahel. Ei ole võimalik teha kompromisse selle vahel, kas me püsime või ei püsi. Nii lihtne see ongi." 

Märkimisväärne on see, kuidas praegu ei taganeta ühegi vale ees, et lõhkuda loomulik abielu ja perekond. „Ühegi alatu võtte ees ei taganeta. See näitab ära, missugusel poolel rindejoont keegi on." Need, kes ütlevad, et see, mis toimub abielu ja perekonna lõhkumisel, on riigi ja rahva heaks, valetavad, nentis Allik. 

„See, millises julgeolekukeskkonnas me täna oleme – ohvitserina saan ütelda ainult seda, et see rahvas, mis on lõhenenud, on juba ette võidetud," juhtis Allik tähelepanu praegustele protsessidele aktuaalse julgeolekuolukorra kontekstis, milles Eesti on. „Rahvas, mis on ühtne, seda ei võida mitte keegi."

„Ja ühtsus ei saa põhineda valedel," ütles Allik. „Ei saa põhineda pugejalikkusel, vaid ühtsus saab põhineda ainult tervetel, loomulikel ideaalidel, mida me peame pühaks."

Allik pidas toimunud meeleavaldust märgiliseks ja tõi välja, et lõhe ei jookse mitte rahva keskelt, sest see rahvas on meeleavaldusel, vaid see jookseb mööda väärastunud piirjooni, mida meile püütakse näiliselt tekitada. Ja kui abielu ja perekonna lõhkujad tahavad lahingut, siis rahvas selle neile ka annab ja nad peavad arvestama sellega, et see võitlus jätkub ka siis, kui meeleavaldus on lõppenud, see on igapäevane sirgeselgne võitlus oma perede ja laste eest.

„Selleks on vaja omajagu julgust. Selleks, on vaja, et  igaüks ise, kasvõi üksi olles, ükskõik, kui palju on vastaseid, oleme julged," osutas Allik ja lisas: „Sest see, mida nad loodavad, on see, et isegi, kui need seadused vastu võetakse, mille vastu me võitleme, siis nende lootus on see, et küll see asi ära hääbub, küll asi vaibub, tulevad igapäevamured – ja vaadatakse reitinguid."

„Peame enestele ütlema, et see võitlus jätkub nii kaua, kuni me võidame, nii kaua, kuni on kasvõi ainult üks laps, kelle eest seda võitlust peab pidama," lõpetas Allik kõne üleskutsega julgusele ja püsivusele võitluses abielu, perekonna ja laste eest.

Toimetas René Allik