Euroopa parlamendis kolmapäeval lahkumiskõne pidanud Ühendkuningriigi rahvasaadiku Nigel Farage'i mikrofon lülitati välja, kui tema ja ta fraktsioonikaaslased lehvitasid hüvastijätuks rahvuslippu, mille kasutamine on keelatud. „Kui te ei allu reeglitele, lülitatakse teid välja," kõlasid eesistuja sõnad.
Nigel Farage vaatas tagasi viimasele kahekümne seitsmele kampaania-aastale ning meenutas, et tema isa ja ema olid omal ajal nõus ühisturuga, kuid mitte poliitilise liidu, ühise lipu, hümni, presidendi ja nüüd ka sooviga luua oma armee.
Ta märkis, et ei ole eriti õnnelik sellise lahkumisleppe üle, mis hääletamisele tuleb, ent tunnustas Briti peaministrit Boris Johnsonit viimastel kuudel ilmutatud julguse eest ning soovis talle edu edasistes läbirääkimistes.
31. jaanuar 2020 – päev, mil Ühendkuningriik Euroopa Liidust lahkub – märgib Farage'i sõnul punkti, kust pole enam tagasiteed.
„Kui me kord lahkunud oleme, ei tule me enam kunagi tagasi, kõik muu on detailide küsimus," ütles Farage.
„Britid on kiusamiseks liiga suur riik," lisas Farage, meenutades, kuidas Euroopa Liit sundis minevikus mitmeid riike korduvalt hääletama, et oma tahtmine ikkagi läbi suruda.
„Mida me tahame Euroopalt? Kui me tahame kaubandust, sõprust, koostööd, suhtlust, ei vaja me Euroopa Komisjoni. Me ei vaja Euroopa kohut. Me ei vaja neid institutsioone ja nende võimu. Ma võin teile kinnitada – me armastame Euroopat nii UKIPis kui ka Brexiti parteis. Me ei salli üksnes Euroopa Liitu. Nii lihtne see ongi."
„Ma loodan, et see on selle projekti lõpu algus. See on halb projekt. See ei ole lihtalt ebademokraatlik, see on demokraatiavastane," jätkas Farage. „Läänes, nii Euroopas kui Ameerikas ja mujal, on praegu käimas ajalooline lahing: globalism populismi vastu. Teile ei pruugi populism meeldida, aga nali on selles, et see on muutumas väga populaarseks."
„Ja sellel on suured tagajärjed: sissemaksetega on nüüd kõik, Euroopa kohtuga on kõik, ühiste kalapüügireeglitega on kõik, kiusamisega on kõik, Guy Verhofstadtiga on kõik," kuulutas Farage.
„Ma tean, et te olete ära keelanud rahvuslipud, aga me lehvitame teile: head aega!" ütles Farage viimaks Briti lippu välja võttes.
„Me loodame teiega tulevikus koostööd teha kui suveräänne…" jäid tema viimasteks kuuldavateks sõnadeks, kui istungi juhataja mikrofoni välja lülitas ja teatas, et nii juhtub, kui ei alluta reeglitele.
„Palun pange lipud ära. Palun istuge, võtke istet. Pange oma lipud ära, te olete lahkumas. Ja võtke need endaga kaasa, kui te kohe praegu lahkute," ütles istungi juhataja kiiduavalduste saatel Briti saadikutele. „Head aega!"
Toimetas Veiko Vihuri