Rootsi politseiohvitseri Peter Springare kinnitusel olid üheteistkümnest Hallsbergi koolis mürgeldamise eest arreteeritud noorukist kümme päritolult migrandid.

Springare avaldas esmaspäevastest koolirahutustest Facebooki pika postituse, vahendab Breitbart.

“Ma saan viidata vaid sellele, mida me minu tiimis praegu uurime,” kirjutas Springare.“Suur hulk inimesi pani kooli ja samuti politsei vastu toime raevuka rünnaku. Õpilased pidid koolimajast varju otsima ning kool suleti. Meil õnnestus seal arreteerida 11 inimest, 10 olid välismaist ja üks Rootsi päritolu.”

Springare kirjutas ka massimigratsiooni mõjust Rootsi koolidele: “Ma usaldan vilepuhujat, kes peaaegu iga päev annab teada olukorrast koolides. Õpetajad… pidevalt lahkuvad, läbipõlemise ja ärevuse või hirmu tõttu oma töö pärast.”

Springare lisas, et on “andmeid saatjateta pagulastest, kes ei ole mõne kooli nimekirjas, aga käivad ikka seal söömas ja õpilasi ahistamas. On tunnistusi ähvardustest, kuritarvitusest ja seksuaalsetest kallaletungidest, mille tulemusel koolid ajutiselt suletakse. Koolides käib narkoäri. Seda ei ütle mina, vaid õpetajad ja direktorid, kes ise nendes koolides töötavad.”

Springare saavutas rahvusvahelise tuntuse veebruari alguses, kui kirjutas sarnases Facebooki-postituses, kui paljude kuritegude sooritajad on välismaalased. Staažikat detektiivi tabas tugev tagasilöök ning teda süüdistati vihakõnes. Hiljem võeti süüdistused tagasi.

Loe ka Springare selle nädala loetelu kuritegudest ja nende arvatavate toimepanijate päritolust.

Ta lisas: “Need on faktid. Mul on lihtsalt kahju ohvritest, kes nende juhtumite taga varjul on. Võin öelda, et ka neist on enamik ise immigrandid. See fakt ei tee minust natsi ega rassisti.”

Vaata ka täna Postimehes avaldatud videot Rootsi politsei karmist argipäevast: