Protestid Austraalia Victoria osariigi pealinnas Melbourne'is 27. novembril 2021. Foto: Scanpix

Austraalias tulid novembris kümned tuhanded inimesed Melbourne'i tänavatele, et protesteerida pandeemiaga seotud uute seadusaktide vastu, vahendab The Guardian

Kümned tuhanded Melbourne'i elanikud protestisid nädalavahetusel uute seadusaktide vastu, mis võimaldavad pikendada tähtajatult koroonapiirangute volitusi osariigis, mis on juba regulaarselt suletud. Samal ajal on osariigis olnud vaid 1221 koroonasse haigestumist ja neli koroonaga nakatunud on surnud. 

Tegemist on ühe suurima meeleavaldusega pärast piirangute algust. Vastu võetav pandeemia haldamise seadus (Pandemic Managament Bill) annaks peaministrile ja terviseministrile absoluutse ja läbipaistmatu võimu pidada Victoria osariigi elanikke tähtajatult lockdown'is ning seda ilma tõhusa õigusliku või parlamentaarse järelevalveta. Praeguseks on eelnõud läbinud alamkoja hääletuse ja peaksid ülemkoja poolt käesoleval nädalal heaks kiidetama. 

Ühtlasi protestiti vaktsineerimissunni ja laste vaktsineerimise vastu. Alates laupäevast on näiteks kõikidel ehitustöölistel vaktsineerimine kohustuslik, septembris toimusid selle kohustuse kehtestamise vastu mitmed vägivallaga lõppenud meeleavaldused. 

Kommentaatorid on kirjeldanud meeleavaldust "hiiglasliku rahva liikumisena" ja nimetanud seda pöördeliseks sündmuseks piirangute vastastes protestides "isikuvabaduste ja liikumisvabaduse eest". Mõned meeleavaldajad kandsid ka Meie Fatima Emanda kuju läbi Melbourne'i tänavate, täiendab LifeSiteNews

Toimetas René Allik