Süüriast Poolasse saabunud kristlasest insener rääkimas ajakirjanikega Varssavi lennujaamas 2015. aasta 10. juulil. Foto: Scanpix

Süürias teeniv pastor, kes palus end nimetada Simoniks, on rääkinud "arvestatava hulga" moslemite pöördumisest Jeesuse poole.

Vaatamata kristlaste massilisele väljarändele Lähis-Idast on Kristuse oma Päästjaks vastu võtnud mitmed moslemid ja teiste vähemusreligioonide esindajad piirkonnas, ütles pastor Simon organisatsiooni Open Doors esindajatele.

Ta kogeb, et Jumal on kutsunud teda ohule ja raskustele vaatamata Süüriasse jääma, vahendab Faith Wire.

Koos oma perega on pastor küll olnud sunnitud vägivalla tõttu kolima ja asukohta muutma, kuid siiski näeb ta võimalusi inimesi teenida ning kinnitab, et "Jumal liigub ja teeb ümberringi suuri asju."

Linnast, kus ta elab, on paljud kristlased põgenenud ning nende arv on langenud 900 juurest 310 peale. Samal ajal pöörduvad Piibli ja kristluse poole paljud druusid, kellest "mõned on oma religiooni liidrid ning saavad ristitud oma religioossetes rüüdes. Oleme ristinud ka moslemi taustaga inimesi," ütles Simon.

Ta teab, et viimase kuue aastaga on Jeesus päästnud sadu tuhandeid moslemeid erinevates maailma maades ning pärast sõja puhkemist hüüab Jeesuse nime appi üha rohkem islami taustaga inimesi.

Mitmed pöördunuist räägivad sellest, kuidas Jeesus ilmus neile unes ning julgustas neid lugema ja uskuma Piiblit (loe lisaks siit).