Portaal Meie Kirik vahendab, et Aadu Luukase Sihtasutusele 5000 eurot annetanud Swedbank soovib pärast homo­aktivistide paha­meele­avaldusi oma annetust tagasi.

Asja­olu, et Luukase fond andis tänavu preemia Siht­asutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, on panga esindaja sõnul „eba­meeldiv suuna­muutus“.

„Vaatame, mis ema­pank arvab,“ säutsus tuntud LGBT-aktivist Lisette Kampus, reageerides uudisele, et Swedbank on Aadu Luukase siht­asutusele raha annetanud.

„Swedbanki pressi­esindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et pank vabandab kõigi inimeste ees, keda annetus Aadu Luukase siht­­asutusele häiris ja ettevõte palub fondil annetatud raha viivitamatult tagasi kanda,“ vahendas aga propaganda­portaal Delfi.

„Tegu oli meie poolt läbi­mõtlematu otsusega. Selgituseks saame öelda, et varasematel aastatel on Swedbank jõulude puhul Luukase fondi toetanud. Fondi tänavune eba­meeldiv suuna­muutus oli meie jaoks ootamatu ja paraku ei suutnud me sellele piisavalt kiiresti reageerida,“ ütles Siilivask Delfile.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esindaja kommenteeris Facebookis juhtunut nii:

„Nüüd näeme, millises suunas meie ühiskond on liikumas – neist inimestest ja ühendustest, mis ei ole nõus meie kultuuri alus­väärtustele selga pöörama ja nn progressiga mõtlematult kaasa jooksma, hakatakse üha enam kujundama kuvandit kui pidali­tõbistest, kellest nn hea seltskond peaks eemale hoidma. See ongi relativismi diktatuur, mille eest oleme järje­pidevalt ühis­konda hoiatanud.“

„Tähelepanu­väärne on, et skandaali üles­puhumises näib olevat oluline roll Eesti Ekspressi peatoimetajal Allar Tankleril, kes on varem tegutsenud suhte­korraldaja ja peaministri nõunikuna. Ekspress Grupi välja­anded on oma­korda viinud kooselu­seaduse toetuseks ja meie siht­asutuse laimamiseks ellu kõige agressiivsema ja koordi­neerituma meedia­kampaania.“

Allar Tankler viibis ka kooseluseaduse vastuvõtmise õhtul kohvik Sinilinnus toimunud homokogukonna peol, andes sellega signaale, et kuulujutud tema enda kuuluvuse kohta nn seksuaalvähemuste ridadesse ei pruugi olla alusetud.

Loe lähemalt siit.